
U Sisačko-moslavačkoj županiji žele odgodu početka nastave: Peticiju u jedan dan potpisalo 4000 ljudi!
Na području Sisačko-moslavačke županije većina je škola oštećena i nesigurna za provođenje nastave, a mnogi učenici i nastavnici ostali su bez svojih domova. Hoće li ipak na tim područjima odgoditi početak 2. polugodišta?
S obzirom na to da je jučer ministar znanosti i obrazovanja, Radovan Fuchs, potvrdio kako u čitavoj Hrvatskoj polugodište počinje 18.01., i to online za sve učenike, osim učenika od prvog do četvrtog razreda osnovnih škola te maturanata, učitelji i nastavnici zaposleni u školama na području Sisačko-moslavačke županije krenuli su u potpsivanje peticije u kojoj traže odgodu početka nastave, barem 2 do 4 tjedna za područja pogođena potresom.
U samo 24 sata peticiju je potpisalo više od 4000 potpisnika, a peticija je reakcija na izostanak prepoznavanja težine situacije izazvane potresom u kojoj su se našli učenici, roditelji i učitelji/nastavnici Sisačko-moslavačke županije od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja te osnivača škola Sisačko-moslavačke županije.
U peticiji jasno navode razloge za odgodu početka nastave:
- svakodnevni potresi manje ili veće jakosti, te još uvijek postojeće opasnosti od jakih udara (prema mišljenju seizmologa iznesenih u medijima)
- nesigurnost i/ili neupotrebljivost zgrada škola u Sisačko-moslavačkoj županiji
- odsutnost učenika iz vlastitog doma i/ili mjesta stanovanja
- nemogućnost korištenja Interneta učenika, učitelja/nastavnika i ostalih zaposlenika u školama zbog oštećenja infrastrukture ili odsutnosti iz vlastitog doma i/ili mjesta stanovanja
- psihofizičko stanje učenika izazvano potresom koje onemogućuje adekvatno praćenje i sudjelovanje u nastavi (prema iskazima roditelja u komunikaciji s učiteljima/nastavnicima, stručnom službom i/ili rukovodstvom škola),
- angažman dijela zaposlenika škola na saniranju vlastitog doma.
Jedan od školskih objekata koji je neupotrebljiv za upotrebu je i Osnovna škola Glina, a prenosimo i objavu s njihove službene Facebook stranice.
Naša škola dijelom statički nije za upotrebu. Na žalost, uništene su mnoge učionice i kabineti. Krizni stožer…
Posted by Osnovna škola Glina on Thursday, December 31, 2020
Tekst: S.M.
Foto: službena Facebook stranica osnovne škole Glina
Tagovi: glina, peticija za odgodu nastave, Petrinja, početak škole u Sisačko-moslavačkoj županiji
Vezano uz temu

CRVENI NOSOVI Klaunovidoktori dolaze izmamiti osmijeh u Sisačko-moslavačkoj županiji!
Ovi veseljaci sa širokim osmjesima na licu posjećuju…

U Petrinji podignut kamp: Svaki kontejner ima svoj sanitarni čvor, tuš kabinu, klimu i grijalice!
U Petrnji je postavljen kamp od 22 kontejnera…

Klaunovidoktori u akciji: Crveni nosovi danas daju 'Hitni osmijeh' u Petrinji!
Od danas pa sljedećih nekoliko dana Crveni nosovi…

Otvorena prva JumpingClay trgovina uz brojne male i velike posjetitelje
Oblikujte svoj mali lijepi svijet, učite i zabavite…
Pročitajte i:

Niste same! Nova nada za hrvatske rodilje oboljele od poslijeporođajne depresije
Psihički poremećaji i psihoze, nažalost, još uvijek stavljaju stigmu na oboljele, a osobe s mentalnim…

Konačno opet dozvoljena pratnja na porodu: "To nam nije niti trebalo biti oduzeto"
Manekenka Sara Spinčić presretna je što će na porodu uz nju moći biti i njezin…

Bivša ministrica Divjak: Kad smo imali na tisuće zaraženih dnevno, rekli su da su škole sigurne, a sada nisu?
Nakon odluke o tome da 2. polugodište počinje za sve županije 18.01., i to za…

"Naš Lovro se igrao na mjestu gdje se srušio strop, pet minuta prije": Posjetili smo još jednu obitelj iz Banovine
Siniša i Josipa Tomić, 28-godišnji roditelji malenog Lovre i Mateje, u potresu 29. 12. izgubili…