prazne učionice zbog koronavirusa

Ministarstvo donijelo novu odluku o radu vrtića i škola

Dva tjedna bez klasične nastave scenarij je u koji nisu vjerovali ni najoptimističniji

Najmanje do 19. travnja u Hrvatskoj neće raditi sve škole, vrtići i visoka učilišta, potvrdilo je Ministarstvo znanosti i obrazovanja za Index. Prva je odluka bila da se nastava obustavi na dva tjedna, no – sukladno situaciji oko koronavirusa u našoj zemlji – taj rok produljen je na mjesec dana. Nastava će se odvijati online.

” U svjetlu današnje odluke Vlade o radu od kuće, koja uključuje i škole i visoka učilišta, jasno je da nastave u školi neće biti barem do 19. travnja. Situaciju u kojoj smo se našli ne možemo mijenjati, ali možemo i moramo nastaviti zajedno raditi na tome da našim učenicima osiguramo dostupno obrazovanje. Hvala vam svima na nesebičnim naporima koje svakodnevno ulažete, u ovome smo zajedno!”, objavila je na svojem Facebook profilu ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak.

Na današnjoj sjednici Vlade reguliran je i rad od kuće za učitelje, nastavnike i profesore, a ministrica je rekla kako će tijekom dana ćemo poslati i dodatne upute svim školama i visokim učilištima u Hrvatskoj.

“Svi oni koji će raditi od kuće imat će obvezu rada u sustavu za poučavanje na daljinu, kako bismo za naše učenike osigurali što nesmetaniji nastavak obrazovanja. Što se nastave na daljinu tiče, sve ide po planu kako na televizijskim programima tako i online. Prema najnovijim informacijama imamo oko 1.100 prijava na online platforme po minuti, što znači da su upute koje smo dali urodile plodom”, rekla je Divjak.

Tekst: D. P.
Fotografija: Profimedia

Tagovi: , ,

Vezano uz temu

Alemka Markotić: 'Ovo je najjednostavniji i svima dostupan postupak protiv koronavirusa!'

Klinika za infektivne bolesti "Dr. Fran Mihaljević" pokrenula…

Dogodio se prvi proboj koronavirusa u školu

Ravnateljica nije mogla naći zamjenu za profesore, pa…

8 namirnica (imate ih doma!) koje će ojačati imunitet za borbu protiv koronavirusa

Tijekom sezone virusnih upala treba dodatno voditi računa…

Pročitajte i:

ljubav prema životinjama

Nova atrakcija za djecu ljubitelje životinja

Patuljasti mungosi koji su u Zoološki vrt grada Zagreba stigli prošle godine, postali su roditelji.…

pomoć obiteljima žrtvama Covid-19 bolesti

Financijska pomoć obiteljima s djecom pogođenim bolešću Covid-19

Obitelj s jednim djetetom, koja dokaže da ispunjava uvjete, može dobiti jednokratnu pomoć od 3250…

dječak i igra lego kockicama

Lego kockica bila dječaku u nosu dvije godine!

Stiže vijest za rubriku "nevjerojatno, ali istinito"!

Mia Dimšić i Domenica

Sanja je prva gluhoslijepa doktorica znanosti, a Josip osvaja planinske vrhove! Što ih je povezalo s Miom i Domenicom?

Ove dvije pjevačice, ali i velike prijateljice, rado su se odazvale inicijativi Zaklade "Hrvatska za…