prazne učionice zbog koronavirusa

Ministarstvo donijelo novu odluku o radu vrtića i škola

Dva tjedna bez klasične nastave scenarij je u koji nisu vjerovali ni najoptimističniji

Najmanje do 19. travnja u Hrvatskoj neće raditi sve škole, vrtići i visoka učilišta, potvrdilo je Ministarstvo znanosti i obrazovanja za Index. Prva je odluka bila da se nastava obustavi na dva tjedna, no – sukladno situaciji oko koronavirusa u našoj zemlji – taj rok produljen je na mjesec dana. Nastava će se odvijati online.

” U svjetlu današnje odluke Vlade o radu od kuće, koja uključuje i škole i visoka učilišta, jasno je da nastave u školi neće biti barem do 19. travnja. Situaciju u kojoj smo se našli ne možemo mijenjati, ali možemo i moramo nastaviti zajedno raditi na tome da našim učenicima osiguramo dostupno obrazovanje. Hvala vam svima na nesebičnim naporima koje svakodnevno ulažete, u ovome smo zajedno!”, objavila je na svojem Facebook profilu ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak.

Na današnjoj sjednici Vlade reguliran je i rad od kuće za učitelje, nastavnike i profesore, a ministrica je rekla kako će tijekom dana ćemo poslati i dodatne upute svim školama i visokim učilištima u Hrvatskoj.

“Svi oni koji će raditi od kuće imat će obvezu rada u sustavu za poučavanje na daljinu, kako bismo za naše učenike osigurali što nesmetaniji nastavak obrazovanja. Što se nastave na daljinu tiče, sve ide po planu kako na televizijskim programima tako i online. Prema najnovijim informacijama imamo oko 1.100 prijava na online platforme po minuti, što znači da su upute koje smo dali urodile plodom”, rekla je Divjak.

Tekst: D. P.
Fotografija: Profimedia

Tagovi: , ,

Vezano uz temu

sanja polak, autorica knjige o paulini P i učiteljica Škole na trećem

Razgovarali smo s najpoznatijom učiteljicom Škole na Trećem, "mamom" Pauline P.

Jedna od najčitanijih domaćih spisateljica za djecu od…

Harry and Meghan Markle

Na meti kritika zbog koronavirusa

Princ Harry, čiji je otac zaražen koronavirusom, i…

ovlaživač zraka za kuću

Ovlaživanje zraka - važna metoda u borbi protiv koronavirusa

Suhi zrak isušuje sluznicu i čini je propusnom…

Pročitajte i:

Story uz svoje čitatelje! Evo koje sve inspirativne priče donosimo ovaj tjedan!

Novi broj lifestyle tjednika Storyja od srijede je na kioscima i donosi pregršt aktualnih tema…

covid-19

Ministar zadovoljan situacijom oko koronavirusa, no zabrinjava jedna činjenica

Nema eksponencijalnog rasta oboljelih, no zabrinjava činjenica da su se pojavili slučajevi za koje ne…

Emotivnom porukom čestitala rođendan sinu u Italiji: "U redu je što sam tužna i što plačem..."

Bivša novinarka i spisateljica Josipa Pavičić Berardini proživljava pravu dramu zbog odvojenosti od sina Rocca…

Ivica Kostelić o rođenju blizanki i evekuaciji iz bolnice u Petrovoj

Jedna o rodilja koja je ispred bolnice u Petrovoj proživljavala pravu dramu nakon razornog potresa…