
Ako i iduća školska godina bude online, ovo će nas barem malo utješiti
Mnogi roditelji, ali u sami učenici, groze se mogućnosti da bi se zbog eventualnog povratka koronavirusa nastava i iduće godine održavala online. Kako na to, nažalost, ne možemo utjecati, barem dok se ne pronađe lijek, veseli činjenica da će provedba nastave biti sigurnija i kvalitetnija
U suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja i Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom CARNET, Ured UNICEF-a za Hrvatsku osigurao je novi sustav za pohranu podataka, vrijedan više od 480 tisuća kuna, što će omogućiti sigurnu i kvalitetnu provedbu online nastave za učenike u Hrvatskoj.
Za vrijeme pandemije koronavirusa količina podataka u CARNET-ovim sustavima se povećala nekoliko puta u kratkom vremenskom razdoblju, a UNICEF je uložio sredstva u sustave pohrane podataka kako bi svi korišteni podaci i sadržaji bili sigurno pohranjeni.
Iako je ova investicija bila važna u kriznim vremenima, ona ima i dugoročne učinke za obrazovanje jer će djeca koristiti virtualne učionice i mrežne alate za učenje i pripremljene sadržaje i nakon povratka u škole.
“Nastava na daljinu naš je pionirski pothvat zahvaljujući kojem smo, svim učenicima u Hrvatskoj, osigurali odvijanje odgojno-obrazovnog procesa u izvanrednim okolnostima uzrokovanima pandemijom koronavirusa. Imali smo tu sreću da smo zahvaljujući ulasku kurikularne reforme u škole, na vrijeme opremili naše škole i time stvorili preduvjete da bi ovakav tip nastave uopće bio moguć. Zahvaljujem UNICEF-u na donaciji sustava za dugotrajnu pohranu podataka velikog kapaciteta (Tape Library) koji je na ovaj način dao podršku cjelokupnom procesu", istaknula je ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak.
“Obrazovanje nije samo pravo svakog djeteta, ono je i najveća prilika koju djetetu možemo dati. UNICEF je ponosan što podržava Ministarstvo obrazovanja i znanosti i CARNET u njihovim nastojanjima da sva djeca, bez obzira na životne okolnosti, imaju pristup kvalitetnom obrazovanju. Iako je pandemija COVID-19 bila izazovna za sve, to je vrijeme bilo posebno teško za djecu i njihove obitelji. UNICEF je predano radio na osiguravanju opreme kao što su tablet računala i SIM kartice za djecu u potrebi te na pripremi stručnih smjernica i savjeta o koronavirusu kako bi djeca, roditelji i obrazovni stručnjaci bili na vrijeme i točno informirani”, rekla je Regina M. Castillo, predstojnica Ureda UNICEF-a za Hrvatsku.

Fotografije: PR i Shutterstock
Tagovi: blaženka divjak, online škola u hrvatskoj, UNICEF Hrvatska
Vezano uz temu

Bivša ministrica Divjak: Kad smo imali na tisuće zaraženih dnevno, rekli su da su škole sigurne, a sada nisu?
Nakon odluke o tome da 2. polugodište počinje…

Hoće li od ponedjeljka i učenici viših razreda osnovnih škola imati nastavu online?
Gostujući danas u emisiji HRT-a 'U mreži prvog',…

Ministar Fuchs: 'Evo zašto nećemo uvesti online nastavu za cijelu Hrvatsku!'
"Zbog epidemiološke situacije na sjeveru Hrvatske, tamo su…

Uvode se strože mjere u borbi protiv koronavirusa! Što će biti sa školama?
S nestrpljenjem čekamo odluku!
Pročitajte i:

Nakon praznika kreće online nastava u Zagrebu još tri županije!
Od ponedjeljaka, 12. travnja, donesena je odluka o online nastavi u Zagrebu, Zagrebačkoj, Splitsko-dalmatinskoj i…

Pred bolnicom u Klaićevoj ostavljali lampione i plišane igračke za preminulu djevojčicu!
Od sinoć ispred Klaićeve bolnice dolazili su mnogi i donosili lampione, a djeca su ostavljala…

Preminula djevojčica, žrtva obiteljskog nasilja iz Nove Gradiške
Danas, na Uskrs, zbog komplikacija, preminula je dvoipolgodišnja djevojčica, žrtva zlostavljanja iz Nove Gradiške. Nakon…

Ne zaboravite na Dan očeva: Očistite park s djecom i budite im primjer!
Ako želite provesti zajedničko vrijeme s djetetom, a ne znate kamo - na Dan očeva…