Europske Sveučilišne Igre ovog su ljeta u dva grada domaćina Zagreb i Rijeku od 13.07. – 25.07.2016. dovele 5 000 studenata iz 45 europskih zemalja i 250 sveučilišta. Studenti su se natjecali u 21 sportu u muškoj, ženskoj i para konkurenciji. Prilika je to bila da se pokažu znanja i vještine u sportu vrijednih studenata.

TK Čigra također je imala svoju predstavnicu na ovom međunarodnom događanju. Njihova članica, a ujedno i studentica na Zdravstvenom Veleučilištu; Katarina Mihaljević izborila je svoj nastup na Europskim Sveučilišnim Igrama na Prvenstvu Hrvatske za studente i studentice koje je bio sastavni dio Čigra Opena osvojivši zlatnu medalju. Dugotrajne kondicijske i taktičke pripreme ostvarile su toliko željeni rezultat – medalju na Europskim Sveučilišnim igrama. U nešto drugačijem sustavu natjecanja gdje se i natjecateljima koji izgube borbu pruža šansa za „popravak“, Katarina Mihaljević je nakon 4 teške borbe zauzela treće mjesto i osvojila brončanu medalju! Vrućina, sparina i prolongiranje natjecanja do kasnih večernjih sati nisu omele Katarinu da teške treninge pretvori u brončanu medalju zlatnog sjaja! Katarini i treneru Danijelu na osvojenom odličju čestitale su, između ostalih, i sestre Zaninović!

Čestitamo Katarini još jednom na osvojenoj medalji i želimo joj ugodno i toplo ljeto!