Kada sumnjate da se prašina negdje „utaborila“ pokušajte premjestiti predmet na koji sumnjate ako je to moguće. Ako nije, odgovarajućim nastavkom usisivača počistite to područje. Prašina često skriva i alergene koji nam uzrokuju probleme na dnevnoj bazi. Zahvaljujući usisivaču ti problemi će ili potpuno nestati ili se znatno smanjiti.

Nastavci usisavača

Današnji moderni usisavači imaju filtere koji im omogućavaju da svi alergeni ostanu unutar usisivača, a zrak čist i bez čestica prljavštine. Prilikom usisavanja doma, ponekad je potrebno i obaviti predradnje čišćenja, poput prebrisavanja poda mokrom krpom kako bi spriječili dizanje prašine u zrak. Postoje usisivači koji u sebi sadrže spremnike s vodom i istovremeno obavljaju mokro i suho čišćenje. U slučaju da imate kućnog ljubimca, postoji i odgovarajući nastavak za sigurno i brzo uklanjanje dlaka s naslonjača, jastuka i drugih tkanina.

Praktični 3u1 uređaji

Za sve koji traže praktičnost i brzinu usisavanja, dostupni su i 3u1 usisavači koji istovremeno usisavaju, brišu i suše podove. Usisati možete čak i prolivenu tekućinu, a posebnim četkicama koje stvaraju mikro maglicu čiste vode, usisavač će vaše podove i obrisati. Kao završni korak, zbog brzine rotiranja četke kojom se stvara protok zraka, vaši podovi ostaju gotovo suhi.

Usisavanje doma možemo pretvoriti u unaprijed planiranu aktivnost, a zahvaljujući tome količina prašine i alergena postepeno će biti sve manja jer se neće imati prilike nataložiti i „sakriti“. Za prašinu na radnim površinama možete se poslužiti ručnim usisavačem koji će se pobrinuti da i takve površine budu čiste.

Budući da postoje usisavači s vrećicama, spremnicima ili oni koji skupljaju prljavštinu u vodene spremnike, nakon usisavanja važno je dobro očistiti usisivač ovisno o načinu na koji pohranjuje nečistoće. Vrećice za usisavače možete kupiti na raznim prodajnim mjestima, a mijenjate ih vrlo jednostavno. Time sprječavamo da se prašina i alergeni vrate u naš dom prilikom ponovnog korištenja usisivača.

Tekst i foto: promo