Pokazujem rezultate 1 do 5 od 5
    Početnik
    Datum registracije
    04-04-16
    Starost
    20
    Poruka
    2

Mlada mama- što sada?

Eto tako, ja svestrana mlada djevojka, predodređena da što bolje prođem s karijerom, u svojoj sam 19.godini zatrudnjela. Otac je stariji dečko koji ima posao i puno razumijevanja i ljubavi. Sada, u 5.tjednu trudnoće pitam se što je ispravno. Zapravo i ne pitam se. Osjećam golemu ljubav prema tom biću i sam pomisao na abortus i suze mi izviru. Nekako, nisam tako "hladna" da bih se mogla odreći tog bića zbog trenutnog započinjanja karijere. Humanitarka sam, a djeca su mi puni blagoslov. Problem su očekivanja drugih ljudi, posebice obitelji. Baka je rodila u 18., mama mene u 21. godini.. i od mene se očekuje da napravim nešto od sebe i od života. Što sada? Želim samo pozitivne riječi, jer mi je i ovako stresno. Kako izvući bolji kraj?

Početnik
    Datum registracije
    08-04-16
    Poruka
    1
    Draga evoliva,
    Nova sam ovdje i ovo je moj prvi komentar, i ja sam takoder mlada mama, i prolazila sam sve sto ti sada prolazis. Imala sam 21 godinu, studirala, dobila posao kao stjuardesa i ludo se zaljubila, ostala trudna, prekinula fakultet, preselili se u inozemstvo, vjencali se i sada uzivamo u nasoj sreci. Zvuci ludo i mozda nepromisljeno, buntovno ili kako vec ali isto sam se susrela sa suzama i nevjericom moje obitelji, tako mlada a prekida fakultet, dolazi dijete velika obaveza ali nisam dala da me to omete. Najvaznije je od svega da se vi volite i da sa srecom ocekujete vase malo blago, a sve drugo se vec poslozi samo kako treba. Uistinu nije vazno sta ce netko drugi reci, ako vas dvoje mislite da idete ispravnim putem i sretni ste, onda nikome nemoj dopustiti da te natjera da se dvoumis ili da nisi sigurna u nesto.
    Ja sam slijedila svoje srce i mogu reci da sam presretna uz svog muza i malenu princezu.
    Uzivaj u trudnickim danima i lijepi pozdrav od jos jedne mlade mame sa slicnim problemima

P.S izvini sto sam razduzila

Početnik
    Datum registracije
    09-04-16
    Poruka
    3
    Draga Evoliva,
    Uživaj u trudnoći i veselju koje će ti donesti to malo biće..Mlada si i stigneš izraditi karijeru..
    Osobno , dok sam završila fakultet i izgradila karijeru godine su proletile i evo me u 38 godine,a ono što si najviše želim i isčekujem nemam ,ali nadam se i tom blagoslovu..
    Zato draga moja uživaj i sretno !!!

Početnik
    Datum registracije
    27-04-16
    Poruka
    1

Red face Još mlađa mlada mama

Drage moje mlade mame, ovo je moj prvi komentar na temu, jer sam se nedavno registrirala. Sve ste ovdje mlade majke ili ćete to postati, što ima svoje čari. Svoju sam, sada već odraslu djevojku rodila davne 1992 godine, sa 16 godina i 4 mjeseca. Odlučila sam sama odgajati dijete uz pomoć roditelja, jer u njenom ocu nisam vidjela ozbiljnost. Nije se slagao sa time da nastavim sa školovanjem i da primimo pomoć mojih roditelja. Bila sam hrabra, jer je bio rat, išla sam u školu, ali sve je uz podršku mojih roditelja dobro završilo. Uvijek sam bila umjetnički tip, boem i iznad svoga vremena, pa mnoge moja odluka nije iznenadila. Odličan učenik i osvajala sam prva mjesta na Lidranu 90 - tih. Završila sam školu uz pomoć roditelja i malu bebu, upisala fakultet i gotovo ga završila. Potom sam nakon 4 godine ponovno upisala drugi fakultet, ali sam se i preselila se jer sam upoznala sadašnjeg supruga. Puno sam učila, ali ljubav je presudila. Nakon 10 godina iza srednje škole upisujem i treći fakultet (izvanredan studij), te ga prekidam nakon 8 ispita uspješno položenih. Iza sebe imam 3 nezavršena fakulteta, sveukupno 30 - tak danih ispita, ali nemam diplomu. Inteligencija i sposobnost savladavanja životnih prepreka, oblikuju osobu, čovjeka. Danas imam prekrasnu djevojku (koja mi je kao sestra), jer ljudi nevjeruju da mi je kćerka. Također imam i divnog supruga, nakon nekoliko godina samohranog roditeljstva sa kojim smo već 10 godina i svi se lijepo slažemo. Sada vidim da je to bila ispravna odluka, jer ja i suprug ne možemo imati bebu, a 40-te su na pragu. Tješi nas samo to što ipak imamo kćer, veliku kćer, djevojku koja je itekako spremna na roditeljstvo. Neka vas ništa ne obeshrabri.

Početnik
    Datum registracije
    29-04-15
    Starost
    38
    Poruka
    22
    Mladim roditeljima sigurno nije lako jer moraju gurati na više fronta. No, teško je svakom roditelju. No i jedna i druga priča imaju pozitivne stvari. Ukratko, s 20 rodiš, s 38 dijete punoljetno, a ti još uvijek u najboljim godinama.

Pravila poruka