Pokazujem rezultate 1 do 4 od 4
    Početnik
    Datum registracije
    13-01-16
    Poruka
    1

Otkaz tokom bolovanja, a prije porodiljnog

Poštovani,
    supruga mi je nedavno dobila otkaz ugovora o radu. Imala je ugovor na neodređeno, a u opisu otkaza stoji da se otkaz uručuje zbog poslovno uvjetovanih razloga, a na temelju analize rezultata poslovanja i neproduženja najma prostora, te je time prestala potreba za radnicom.
    Pri odlućivanju o otkazivanju ugovora o radu poslodavac se rukovodio i pridržavao odredaba članka 113. točka 3. i 4. zakona o radu (?).

Bitna stvar je da da je supruga na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći već mjesec dana, tj trudna je. Sad me zanima koja su njena prava jer je ZOR dvosmislen u vezi zatvaranja tvrtke i otkaza trudnicama.
    Na HZZO-u su rekli da joj ne teče otkazni rok do kraja 6 mjeseca bolovanja , a poslije toga dobija otkaz i primat ce minimalnu rodiljnu naknadu.

Početnik
    Datum registracije
    29-04-15
    Starost
    38
    Poruka
    22
    Zakon je prilično prilagođen poslodavcima, pa radnici sada nemaju gotovo nikakva prava. Ugovor na neodređeno više nije jamac ničemu, što je nekada bio. Koliko dugo je supruga radila prije otkaza? Ima li pravo na otpremninu? Prava na punu plaću s burze određeni period? Nažalost, sličnu sudbinu mi je imala prijateljica, mislim da na kraju nije puno toga izvukla.

Slična situacija je takođe u Sr, mada ne verujem da će to mnogo da vas uteši.
    Privatno poznajem baš dosta slučajeva koji su prošli na isti ili gori način, može se komotno reći da je u pitanju pravilo.
    Čini se da se neke stvari na ovim prostorima jednostavno nikada neće promeniti.

Početnik
    Datum registracije
    29-04-15
    Starost
    38
    Poruka
    22
    Citat Pravi autor: bebolino Pogledaj Poruke
    Slična situacija je takođe u Sr, mada ne verujem da će to mnogo da vas uteši.
    Privatno poznajem baš dosta slučajeva koji su prošli na isti ili gori način, može se komotno reći da je u pitanju pravilo.
    Čini se da se neke stvari na ovim prostorima jednostavno nikada neće promeniti.
    Nažalost je tako. Poznam slučaj gdje jedna kolegica nije dobila posao samo zato jer je na razgovoru na posao, na direktno pitanje planira li u narednih 5 godina zatrudnjeti odgovorila pozitivno. Došla je na razgovor na preporuku, imala savršene reference, ali posao nije dobila.

Njoj zapravo to i nije teško palo. Rekla je poslodavcu da je bolje da ju nisu primili ako bi joj kasnije zbog trudnoće dali otkaz (na što je gazda samo uzdahnuo i promrmljao nešto u stilu "šta je tu je"). Katastrofa.

Pravila poruka