Pokazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Konvulzije

Početnik
    Datum registracije
    16-07-13
    Poruka
    27

Konvulzije

Da li je vaše dijete imalo konvulzije?Posljedice?

Početnik Avatar od korisnika majac
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Ne znam puno o tome, ali imala sam slučaj u daljnjoj familiji da je curica završila na ispitivanjima u bolnici jer je imala temperaturu i dogodio joj se napad, zbog kojeg su se starci izbezumili. Svi su se ustračali oko djeteta, dijete je na kraju pilo neke tablete za epilepsiju, ali nisam više čula da joj se to ponovilo. Koliko znam, te konvulzije inače puno gore izgledaju, nego što na kraju fakat jesu, tijelo se grči zbog povišene temperature. Ali ne bi bila u koži tih roditelja, nikako.

Početnik
    Datum registracije
    16-07-13
    Poruka
    27
    Nažalost,moj sin ih je ima dva puta.Prvi put od 4 godine i 7 mjeseci a drugi put nakon 15 dana.Kažu da je granica kad postoji opasnost od konvulzija do 5 godine;starosti djeteta.Desi se odjedanput.Nesvjestica;grčenje;drhtenje;slično epilepticnom napadu.Modra usta;pjena na usta.Kažu doktori da je bitno da dijete ne bude u nesvjestici duže od 10 minuta jer postoji mogučnost oštećenja mozga.Nasljedno je.Nažalost dosta je rašireno.Nakon toga normalan život uz redovne kontrole glave;ct.Do puberteta;nalazi budu u redu.

drage mame, evo ja sam jedna mama koja je bila suočena da joj dijete dobije konvulzije...imam sina od 10 mj sada, kada je imo 6 mj u isto danu je dobio dva puta napad, da napomenem nije imao temperaturu, znači imao je AFEBRILNE KONVULZIJE, bili smo na ispitivanju u Zagrebu 10 dana i pokazalo se veliko ništa...ne zna se zašto se javilo, napravljene mu sve pretrage i magnet mozga i metabolička obrada, endokrinološka obrada i radili da nije slučajno refluks...uzv moga par puta, EEG ne znam ni broj i svi nalazi UREDNI... dječaku se od tada više nije ponovio napad,normalno se razvija i dobro je dijete...na th je ... a bila su dva baš klasična napada nesvejestica , grčenje, pogled tup, pjena., plava usta....sve .. imali smo savršenu dr u Zagrebu i evo dječak je super...

Početnik Avatar od korisnika majac
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Ne znam uopće kako bi reagirala da mi se to desi. Gledati dijete u takvom stanju. Poludila bi od panike?

teško je gldat svoje dijete , kako je bespomoćno kako se pati...užas...

Početnik
    Datum registracije
    16-07-13
    Poruka
    27
    Drago mi je da je s dječakom sve u redu.Treba sad samo paziti.Kažu doktori do 5 godine djetetova života da se dešavaju konvulzije.Ja sam odahnula kad su oboje djece navršili 5 godina jer je uvijek prisutan strah i na svaku temperaturu bi skakala.Spasile su klizme koje sprečavaju da dijete dobije napad konvulzije.

Pravila poruka