Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 15

Hybrid View

Prethodna Poruka Prethodna Poruka   Sljedeća Poruka Sljedeća Poruka
    Administrator Avatar od korisnika Redakcija
    Datum registracije
    12-03-13
    Poruka
    20

Kako govorite djetetu o drugom roditelju?

Nije lako s djetetom lijepo i utješno govoriti o njegovom drugom roditelju, pogotovo ako vam se partner zamjerio. Kako uspijevate u tome i što mislite treba li dijete poštedjeti ružnih komentara o njegovom drugom roditelju?

Početnik
    Datum registracije
    16-07-13
    Poruka
    27
    Ja nažalost tu nemam lijepa iskustva.Razvod je sam po sebi dosta težak i za djete i za roditelje.Osobno nisam nikad djeci pričala protiv drugog roditelja.Ma šta mislila o njemu to djeci ne govorim.Potičem susrete i druženja i više od donesene sudske odluke.Međutim desilo mi se da otac djetetu govori ružno;lažno jer na taj način pokušava kupiti njegovu ljubav.Djete zna da sam ja mama koja če sve oprostit i da ne znam šta napravi moju ljubav ima a za očevu ljubav se bori lažima protiv mame.Ja zasad dosta razgovaram s djecom o tome.Smatram da osoba koja to radi ruši djete i da svoju krivnju zbog propalog braka nastoji zadovoljit okrečući sve protiv drugog roditelja,pa i djete.

Početnik Avatar od korisnika majac
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Mira, prema svemu što pišeš, čini mi se da dobro radiš. Iz osobnog iskustva ti mogu samo reći da probaš uvijek podržavati djecu i ostavi djeci da sama donesu svoje zaključke o ocu. Loše je ako govoriš loše o njemu. Djeca se u toj situaciji osjećaju rastrgano jer u principu ne mogu pojmiti težinu problema u vašoj vezi, a otac je dio njih koji je odjednom otrgnut. Ja sam razvodom i sukobima roditelja bila jako dugo zbunjena i prisiljena da biram strane. Nikada ne dovodi djecu u situaciju da su prisiljena birati stranu. Djeca će sama shvatiti, kad malo porastu.

Početnik
    Datum registracije
    16-07-13
    Poruka
    27
    Kod mene nema strana jer ja pokušavam živit život ne zanimajući se za život mog bivšeg supruga.A djeci sve najbolje o ocu.Ja nažalost prolazim druge muke.Moj bivši suprug radi sa mnom i godinama nije prihvatio naš razvod.Zove kolege gdje sam.Djete svaki put ispitiva gdje sam;što radim i nažalost upotrebljava ružne izraze za mene kao majku.Poćeo je i s redovitim prijavama centru protiv mene.

Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Baš mi ja žao Mira. Moraš to izdržat. Kad bi mogla promijeniti posao... hm. On je ustvari očajan kad se tako ponaša. Ako možeš s njim normalno razgovarat i pružit mu podršku, možda prestane. Znam da je teško skupit takvu snagu, ali meni njegovo ponašanje izgleda kao potez očajnika. Možda da se obratiš nekoj ženskoj udruzi...

Početnik
    Datum registracije
    16-07-13
    Poruka
    27
    U udruzi sam več.Jednostavno moram izdržati.Ne možeš nikome branit da te prijavljiva.Moram dokazati i dokazivam svoju nevinost.Ono što pokušavam je da zaštitim djete koliko god mogu.Obratila sam se i centru;odvjetniku;svečeniku.Ma svima.

Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Poduzetna si ti. To je dobro. Ne daš se. Samo hrabro. U toj se priči mora vidjeti tko koga maltertira tako da pretpostavljam da to vide i institucije. Nadam se da će sve brzo proći.

Početnik
    Datum registracije
    16-07-13
    Poruka
    27
    Hvala draga!BTB

Početnik
    Datum registracije
    25-11-13
    Starost
    38
    Poruka
    2
    U kojij ste udruzi..hvala i sretno !!

Početnik
    Datum registracije
    17-01-14
    Poruka
    3
    pozz, ja podosta kasnim sa forumom, tek sam vidjela nakon problema, gdje trazim odgovore po svuda, slucajno sam naletjela na ovaj i ovu temu., osobno imam slucaj, da sam i samu sebe pitala da kako da ja govorim o ocu djetetu kojeg nije vidio 5godina, dijete je imalo navrsenih 2god kad ga je vidjela, znaci nesjeca se niceg do 2god sam ga vukla i zvala da dolazi svaki vikend i kako sam prestala i on je prestao dolazit, kako da govorim kad sam joj pokazivala slike a ona govorila sa 2-3god da joj je to ujo., poslije sa 3-4god slike nije htjela gledat sam ju okrene i iskljuci se iz te price, da bi se otac javio nakon 5god, kad sam se ja preselila 380km udaljenosti, da bi lagao socijalnom da nezz gdje je dijete, da nemoze do broja i da dijete nije vidio 2god, da bi dala izjavu pravnici u soc i da bi se on javio sms -om dan prije rodjendana, dal moze doc, i kad sam mu pojasnila sta i kako onda je rekao da je poslao paket za rodjendan, nezz ko koga tu pravi budalom, svaki normalan skuzit ce da nije ni planirao doc jer da je drugaciji bi postupak bio, htjeo je sliku da mu posaljem da ju vidi, onda i pogotovo daje do znanja da bi mu to bilo dovoljno, već se dva tjedna ne javlja., ona ima 7god i dijete je potpuno zbunjeno, nezz sta bi, a tako ni ja, vidim po njoj da se pocela dvoumit i da ju ocito zanima kako ce to bit, taj susret, jer vidi kako moj brat prema svojoj djeci se ponasa, pa valjda ocekuje isto., i da sta i kako da ja nakon toga pricam o njemu kad mu je zivot samo laz, laz, laz...

Pravila poruka