Pokazujem rezultate 1 do 7 od 7
    Administrator Avatar od korisnika Redakcija
    Datum registracije
    12-03-13
    Poruka
    20

Problemi s dojenjem

Dojenje je prirodna stvar, a onda opet ima toliko trenutaka i detalja koji mogu krenuti u krivo. Nekim majkama dojenje uspijeva od prve dok se druge muče. Najkraće rečeno, problemi se svode na neke opće pogreške koje treba provjeriti. Problem može biti nepravilan položaj djeteta pri dojenju i loše zahvaćanje bradavice, zatim dojenje samo po rasporedu, a ne po traženju djeteta, zatim strah da imate loše i nekvalitetno mlijeko zbog čega dohranjujete dijete adaptiranim mlijekom i gubite laktaciju. Općenito su problem krive upute kao što je npr. mišljenje da nemate dovoljno mlijeka i da ga ne možete niti imati, zbog toga važete dijete svaki čas. Ili mislite da dojenčetu trebati davati vodu i time mu punite maleni trbuščić u koje zatim ne stane mlijeka. To su ustvari na prvi pogled sitnice, ali mogu biti presudne za uspješnost dojenja.

Početnik Avatar od korisnika malajana
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    41
    Poruka
    27
    Da, da...imala sam problema, i to s prvim djetetom, po mom mišljenu isključivo zbog toga što tada (prije 7 god) nije bilo rooming in-a pa su bebači na dojenje donešeni već siti i zbog oprečnih informacija (sestre u bolnici - patronažna). Doduše tada se niti ja nisam pretjerano educirala misleći kako je sve to prirodno i kako će k'o od šale krenuti. Međutim bilo je svašta samo ne lagano.
    No s drugim djetetom, kao da sam dojila oduvijek...i da, bili smo u rooming in-u, dojio je čim smo se upoznali
    mnogo je toga oko problema s dojenjem, dalo bi se o tome pričati...

Početnik Avatar od korisnika majac
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    I ja mislim da je za dojenje presudno da je beba odmah mami na prsima i da je zajedno s mamom u sobi. Sve ostalo komplicira stvari. Sestre nahrane bebe adaptiranim mlijekom, bebe nisu gladne kad dođu mami, mama ne uspije dojiti jer je beba sita i izgubi mlijeko ili dobije mastitis što je još gore jer boli ko sam vrag. Glupost na glupost...

Početnik
    Datum registracije
    25-03-13
    Poruka
    13
    Mi u rodilištu nismo nikako uspjevali...
    doma nam je krenulo iz prve i bilo je super dok nisu krenuli štrajkovi dojenja.
    A u rodilištima definitivno fali savjetnica.

Početnik Avatar od korisnika malajana
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    41
    Poruka
    27
    Na sv duhu su se, s drugim djetetom, stvarno sestre trudile svim mamama u sobi sve detaljno objasniti. Jaaako velika razlika od prije 7 godina kada sam rodila prvo dijete...

Početnik Avatar od korisnika majac
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Što znači štrajkovi dojenja, Visia? Beba ti nije htjela sisati?

Početnik
    Datum registracije
    25-03-13
    Poruka
    13
    Citat Pravi autor: majac Pogledaj Poruke
    Što znači štrajkovi dojenja, Visia? Beba ti nije htjela sisati?
    Odbijala je cicu, nije se dala ni spustiti u položaj za dojenje, kad bi i cicala to bi bilo na 2-3min i tako nebrojeno puta...
    Isprobala sam stotine savjeta, dojila hopsajući po sobi ili bi ju poluuspavanu podojila..
    Često su se frendice čudile što nisam odustala unatoč tolikim problemima.
    A onda je malena s 10mj dobila upalu uha i točno na 10.minić prestala dojiti. Zadnjih tjedan dana dojila je ujutro pri buđenju i navečer kad se probudila. Od tad više ni u snu nije prihvačala...

Pravila poruka