Pokazujem rezultate 1 do 4 od 4
    Administrator Avatar od korisnika Redakcija
    Datum registracije
    12-03-13
    Poruka
    20

Dijete ima uši. Što sad?

Vjerojatno nema djeteta koje ih nije imalo. Uši u vlasištu nisu razlog za sram niti znak nedostatne higijene jer pogađaju sve one koji na neki način dođu u kontakt s kosom osobe koja ih ima. Najbolji lijek protiv njih je sustavno ih mehanički uništavati pregledavanjem glave djeteta te ih prema uputama preparata, šampona protiv ušiju redovito tretirati.
    Nakon što se obavi tretiranje preparatima, također treba promijeniti i dobro oprati svu posteljinu na kojoj je spavalo dijete koje je imalo uši, oprati odjeću, razne rekvizite za kosu (češljiće, kopčice, gumice...) i igračke. Predmete kojima to neće štetiti, a sumnjate da su na njima mogle doći uši, možete na 48 sati spremiti u zamrzivač, jer uši bez krvi ne mogu preživjeti dulje od tog vremena.

Početnik Avatar od korisnika majac
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Uvijek sam dobivala uši od klinaca iz zgrade i vrtića i svi smo ih masovno imali. Sad me svrbi glava kad se sjetim . Bilo me užasno sram, ali moja mama mi je uvijek skakala po glavi i trebila ih sve u šesnaest. Fuj. Kak ću ja to radit na glavi svog ušljivca, iskreno ne znam.

Početnik Avatar od korisnika malajana
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    41
    Poruka
    27
    Nasreću, mi se još nismo susreli s ušima. Kroz čitavi vrtić starijega...i sad mlađi - što ne znači da do toga neće doći.
    Iako su se u školi kod starijeg sustavno pojavljivale i učiteljica nas je obavještavala, pa sam mu preventivno kupila sprej (da sad ne reklamiram) u apoteci i prije škole špricala kosu s njim...

Početnik
    Datum registracije
    23-04-13
    Poruka
    1
    I moja mala ih je nedavno imala ali riješili smo ih se iz jednog pokušaja. iako sad stalno gledam da se ne bi opet pojavile.

Pravila poruka