Pokazujem rezultate 1 do 4 od 4
    Administrator Avatar od korisnika Redakcija
    Datum registracije
    12-03-13
    Poruka
    20

Kako znati imam li ovulaciju?

Postoje neke jednostavne kućne metode uz pomoć kojih svaka žena može provjeriti ima li ovulaciju. Vrlo je jednostavno izmjeriti si temperaturu svako jutro tijekom cijelog mjeseca. Temperatura do trenutka ovulacije treba biti normalna, a onda se povisiti što je znak da je ovulacija u tijeku. Samo treba računati i na to da je od tog trenutka mogućnost začeća samo sljedećih 24 sata.

Druga metoda je primjerice promatranje sluzi koja u vrijeme plodnih dana postaje izrazito rastezljiva, prozirna i gotovo vodenasta. Zanimljivo je da se ta sluz ne može lako isprati s vodom pa je na taj način možete razlikovati od prirodnog podmazivanja tijekom seksualnog odnosa. Taj sekret će se lako oprati u vodi.

Sve ostale sumnje u izostanak ovulacije, valja provjeriti kod ginekologa koji to može ustanoviti UZV pregledom i hormonalnim pretragama.

Početnik
    Datum registracije
    25-03-13
    Poruka
    13
    Po simptomima ja ovuliram dvaput mjesečno. Al mislim po jačini bolova da ju prilično dobro prepoznajem.

Početnik
    Datum registracije
    01-04-14
    Poruka
    2
    Je li netko koristio LH trakice za utvrđivanje ovulacije?

Početnik Avatar od korisnika majac
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Avodotja, ja sam koristila trakice, ali tipa dva mjeseca. I svaki put mi je pokazalo drukčije. Čini mi se da ta ovulacija kod mene šeta. Ali procedura nije teška. Kupiš trakice u ljekarni (mislim da sad imaš cijeli set trakica skupa s čitaćem u koji gurneš tu trakicu i on ti pokaže smajlić, ako je vrijeme da kreneš s odnosima). Uglavnom tamo 8. ili 9. dan kreneš s trakicama dok ne uhvatiš ovulaciju.

Pravila poruka