Pokazujem rezultate 1 do 10 od 10
    Administrator Avatar od korisnika Redakcija
    Datum registracije
    12-03-13
    Poruka
    20

Cijepljenje djece

Stupanj zabrinutosti roditelja oko teme cijepljenja djece nije zanemariv. Četvero uglednih medicinskih stručnjaka u našem je članku izrazilo svoj stav o toj temi. A što vi mislite o cijepljenju?

Početnik
    Datum registracije
    15-04-13
    Starost
    47
    Poruka
    1
    problem je što pedijatri uglavnom ne prepoznaju neurorizičnu djecu ( razvije se autistični spektar ) koja se ne bi trebala cijepiti ,a neurpedijati odgađaju cijepljenja takve djece do određene dobi . To je tema za sebe i o tom je već bilo rasprave. Moguće evo jedna od tema za jedan od članaka. Cijepivo nije uzrok ,ali je okidač kod takve djece za mogući razvoj nespecifičnog autizma . To znači da dijete npr. od deset elemenata tipičnih za osobe sa autizmom ima - 5 , ali je tih pet dovoljno da ne funkcionira kako bi trebalo i da ima dijagnozu ...

Djeca nisu sposobna sama izbaciti teške metale iz organizma - i to je još jedna od tema kojom se struka počela baviti .Studija koja je nedavno odrađena je obuhvatila 50 osoba ( djece) sa autizmom i svi su imali povišene toksine u organizmu ...

Početnik Avatar od korisnika majac
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    38
    Poruka
    52
    Svojevremeno sam gledala na netu nekoliko filmića o toj temi i problem je u dodacima tim cjepivima. Pretpostavljam da, samo mama, misliš na to kad govoriš o teškim metalima. Koliko sam shvatila u cjepivima se nalaze razni "konzervansi" odnosno dodaci, spojevi... koji mogu pokrenuti neželjene reakcije i na kraju naštetiti osjetljivijem djetetu. Problem je što čovjek ne zna hoće li njegovo dijete reagirati ili će sve proći bez problema. To je najveći užas. Što roditelj djeteta koje se preko noći, nakon cijepljenja, promijenilo, da napravi s činjenicom da manji postotak djece ima nuspojave od cjepiva ili još gore s tvrdnjom da cjepivo to nije uzrokovalo? Trebalo bi nekako otkriti koje dijete bi moglo biti osjetljivo na te spojeve.

ovako moj sin je 2 puta cijepljenj i više ne sada ima 10 mj i nisam dala da ga cijepe jer sumnjam da je dobio konvulzije od toga....

Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    38
    Poruka
    52
    Nervira me kad liječnici ne slušaju roditelje. Pregledali su dijete, ali cjepivo nisu uvrstili kao mogući uzrok konvulzija, ako shvaćam? Pa to je strašno. Nadam se samo da su u statistiku upisali činjenicu da je dijete cijepljeno i nakon toga imalo konvulzije. To bi pomoglo da se strah od cjepiva počne uzimati za ozbiljno.

Citat Pravi autor: majac Pogledaj Poruke
    Nervira me kad liječnici ne slušaju roditelje. Pregledali su dijete, ali cjepivo nisu uvrstili kao mogući uzrok konvulzija, ako shvaćam? Pa to je strašno. Nadam se samo da su u statistiku upisali činjenicu da je dijete cijepljeno i nakon toga imalo konvulzije. To bi pomoglo da se strah od cjepiva počne uzimati za ozbiljno.

tako je cijepljenje je mogući uzrok konvulzija al liječnici to ne priznaju....

Početnik
    Datum registracije
    16-07-13
    Poruka
    27
    Svoju djecu sam redovito cijepila i svaki put nakon cijepljenja bi pitala doktora da li postoje kakve nuspojave od cijepiva da se unaprijed znam pripremit na to.Uglavnom mi je rečeno na neka cjepiva da se dobije visoka temperatura ili da dijete ima bolove,treba stavljati oblog na mjesto uboda.Nitko nije spominjao konvulzije.

Početnik
    Datum registracije
    31-08-13
    Poruka
    1

Dragi roditelji,ako imate pitanja u vezi s cjepljenjem djece nemojte ih postavljat ljecnicima jer oni ce vam uvijek
    dat isti odgovor,da je to dobro,da preporucuju sva cjepiva,da su se procjepljivanjem iskorjenile razne bolesti i ostale lazi i obmane.To im je posao pa nemojte ih ni krivit nego slusajte svoj instinkt i zdravi razum i dobro razmislite prije svakog cjepljenja.Danas barem mozemo lako doc do svih informacija pa se informirajte za dobrobit vase djece a i vas.zar vam nije cudno sto danasnja djeca imaju jako los imunitet,skupe sve viroze sto haraju u vrticu,kasnije progovore,prohodaju,dobivaju alergije a da ne govorim o sve vise tezih bolesti,secer,adhd,rak,leukemiju,autizam...
    Zar smatrate da je normalno u tek rodenu bebu ubrizgavat upitne supstance koja ide direktno u krvotok da beba nije u mogucnosti izbacit te otrove iz sustava i tako svako malo ic po novu dozu? Da li zelite strepit hoce li vam beba umrijet u koljevci od tzv.sidsa? Zasto se mala djeca toliko cijepe? pa da se ne bi odmah vidjele posljedice tako da nemozete dokazat da je to od cjepljenja.Da li zelite da se za vase dijete sutra skupljaju donacije za skupo lijecenje
    u inozemstvu? Jesmo li zamjenili ospice za leukemiju? Ne dajte da vas strah i prijetnje vode kroz zivot! Trudite se da sto zdravije jedete, dojite ako je ikako moguce,brinite o higijeni i nebojte se nikakvih bolestina. To vam je moj savjet a vi kako hocete. Sretno
    ps.najbolje cjepivo je ono koje nikad niste primili

Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    38
    Poruka
    52
    Iskreno, ne znam kako se postaviti oko tih cjepiva. Stvarno mi se čini da nema smisla da se cijepimo protiv svega mogućeg i nemogućeg i time spriječimo da naš imunitet djeluje i radi ono što mu je funkcija. Kako Amerikanci kažu: Use it or lose it! Što se ne koristi, gubi funkciju!

Početnik
    Datum registracije
    29-04-15
    Starost
    39
    Poruka
    29
    Eto i sad nakon 5 godina pitanje cijepljenja je ponovno aktualno. Riječ je o ospicama.

Panika zbog epidemije: 'Stanje je ozbiljno, treba cijepiti djecu'

- Naša je populacija loše procijepljena, što pogoduje širenju bolesti, a cijepljenje je najučinkovitija mjera za sprečavanje širenja. Pozivamo sve roditelje, staratelje i skrbnike da odmah cijepe svu necijepljenu djecu koja se mogu cijepiti, kao i sve nezaštićene zdravstvene radnike te nezaštićene radnike u dječjim vrtićima - rekao je dr. Lakić.

https://www.24sata.hr/news/panika-zbog-epidemije-stanje-je-ozbiljno-treba-cijepiti-djecu-577837

Pravila poruka