Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 12

Hybrid View

Prethodna Poruka Prethodna Poruka   Sljedeća Poruka Sljedeća Poruka
    Administrator Avatar od korisnika Redakcija
    Datum registracije
    12-03-13
    Poruka
    20

Kakav je bio vaš porođaj?

Prema tvrdnjama Dr. ALfirevića, uglednog ginekologa iz Velike Britanije, mnogi u zapadnom svijetu se pitaju nismo li otišli predaleko u medikalizaciji prođaja? Što vi mislite? Treba li porođaj biti uz manje liječničkih intervencija?

Početnik Avatar od korisnika MamaM
    Datum registracije
    13-04-13
    Poruka
    1
    Apsolutno je nužno pustiti porodilju da sama oseti na koji način će zauzeti položaj prilikom rađanja kao i kada. Moje iskustvo je takvo da sam, neposredno pred porođaj, osetila momenat da je vreme za rađanje i tada sam bila u polučučećem položaju, kolenima na podu.

Naponi su bili dovoljno jaki i činilo mi se da je to bio pravi momenat da beba napusti matericu, što sam i rekla babici i lekarima. Međutim, oni su smatrali da treba još sačekati. Nakon min. pola sata legla sam na sto i uz pomoć lekara koji je pritiskao stomak da beba izađe, ja sam se porodila. Pupčana vrpca se obmotala oko bebinog vrata i ja sam osećala da se to desilo u vremenu od onog trenutka kada sam bila uverena da je vreme za rađanje pa dok nisam legla na krevet.

Ako se osvrnemo na iskustva starijih, jasno je da se danas primenjuje neprirodan položaj. Čini mi se da se sada sve vraća na staro, prirodno i maksimalno spontano.

Sa drugom bebom je bilo slično s tim što sam primala indukciju i beba nije imala obmotanu pupčanu vrpcu.

Početnik
    Datum registracije
    25-03-13
    Poruka
    13
    Sve ovisi, o ženi, o trudnoći, o samom porodu...
    Ja sam nakon teške trudnoće jedva imala snage za išta na porodu... makar danas malo žalim što sam uzimala epiduralnu jer se nije dobro primila.

Početnik Avatar od korisnika malajana
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    41
    Poruka
    27
    A ja sam za obje trudnoće željela epiduralnu no nisam bila sto posto sigurna. Na kraju mi nisu dali jer sam po njihovoj procjeni došla prekasno.
    Ali nekako je to oba puta prošlo relativno brzo (s drugim sam trudove odradila doma i odmah došla u rađaonu i rodila za sat vremena). A bol, pa da, boli...ali drago mi je da sam to iskusila...nekako te to iskustvo takvog porođaja ojača.

Početnik
    Datum registracije
    16-07-13
    Poruka
    27
    Oba porođaja carski rez.Prvi put sam imala prijeteći prijevremeni porod od 6 mjeseci trudnoće.Terapija prepar tableta,ormidola i boravak u bolnici skoro 3 mjeseca,mirovanje.Dr.je inicirala porod koji je nažalost završio carskim rezom.Razlog omotana pupčana vrpca oko djetetova vrata.Drugi porod,i uz najveće trudove nije išlo.Opet carski.Oporavak duži,rez se gotovo i ne vidi.Osječam samo ponekad bol na tom mjestu kad je promjena vremena.

bok...
    rodila sam jedno dijete...nisam htjela ništa da mi se daje da mi ublaži bolove ili bilo šta...rodila sam prirodnim putem...u rađaonu sam ušla u 13h i rodila u 15:15h ...brzo... boli...al i prođe....

Početnik
    Datum registracije
    04-11-13
    Poruka
    2
    Rodila sam blizance carskim rezom uz spinalnu anesteziju, nakon puknuća vodenjaka. Oporavak je bio težak, trajalo je ca 2 mjeseca dok su prošli bolovi u donjem dijelu trbuha posebno kod bržeg hodanja i dizanja težih predmeta.

Početnik
    Datum registracije
    14-02-14
    Poruka
    1
    rodila sam sina carskim rezom uz lokalnu anesteziju...sama operacija koliko god čudno zvučalo je bila prekrasna jer sam čula djetetov plač i poljubila ga odmah kad su ga izvadili.a i anestezija je prekinula bolne trudove od kojih nije bilo efekta.
    sad kad se sjetim tog dana pamtim ga samo po dobru jer je bio ispunjen podrškom sa svih strana. Imala sam puno sreće!!!Ali i u trudnoći sam se puno pripremala za taj dan tako da vjerujem da stoji ona "sreća prati hrabre"ili "kako siješ,tako žanješ"...

Početnik
    Datum registracije
    27-07-14
    Poruka
    2
    Čuvanje trudnoće od 11. tjedna, indukcija, drama od poroda (osobno mi je najdraže bilo skakutanje na pilates lopti nakon 8 sati dripa jer se beba nije spustila - ma bravo sv. Duh), pala u šok nakon poroda... Ali kad sam ju napokon dobila u zagrljaj...

Početnik
    Datum registracije
    24-08-14
    Starost
    34
    Poruka
    14
    Ja sam nakon MPO isla na porođaj u vodi.To ima u bolnicama u Americi.Ja ne zivim u Hrvatskoj.Bilo je puno lakse nakon prvog normalnog poroda

Pravila poruka