Pokazujem rezultate 1 do 5 od 5
    Početnik Avatar od korisnika malajana
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    27

govor dvogodišnjaka

Koliko pričaju vaši dvogodišnjaci?
    Da li već slažu rečenice?

Moj mališa nije do nedavno skoro ništa pričao a sada s napunjenih dvije odjednom se otvorilo. Slaže rečenice, brblja neprestane, lud je za automobilima pa je počeo prepoznavati i marke automobila i tak'...

Početnik
    Datum registracije
    25-03-13
    Poruka
    13
    Moja s 21mj jako puno priča i puno rečenica već zna sklopiti.Od početka je brbljava.

Početnik
    Datum registracije
    26-07-13
    Starost
    39
    Poruka
    4
    a moj dečko je malo lijen, zna puno riječi i ponekad kad mu nešto treba spoji 2-3 riječi, no dosta priča na korejskom, pa ga baš i ne razumijemo.

Početnik
    Datum registracije
    03-09-14
    Starost
    37
    Poruka
    2
    Samo laganini, naš ima malo problema zbog dvojezičnosti, pa mi se čini da više engleski pokušava složiti nego hrvatski. Uglavnom riječ po riječ, a onda će doći i rečenice.

Početnik
    Datum registracije
    29-04-15
    Starost
    38
    Poruka
    22
    Je, to je tako. Ima primjera gdje djeca s dvije godine bez problema pričaju, slažu rečenice, praktički brbljaju i "previše". Dok s druge strane postoje i oni koji se gotovo do školske dobi ne otvore. Treba s djecom raditi, pričati, motivirati, graditi samopouzdanje, da počne pričati kako treba.

Mr. Petar, živite negdje vani gdje se priča engleski ili ga od malena učite i drugim jezicima. Vidiš, to je isto zanimljivo pitanje, s koliko godina je OK krenuti s učenjem stranog jezika. Možda s dve-tri godine je prerano, no recimo s pet je po meni OK. Bar smo mi tako, kroz crtiće najviše nauče (ako im se prevodi, znači mora se raditi s njima. Poslije smo kupovali i neke priručnike za mlađe (tj ovak neki engleski za početnike).

Kad strani jezici počinju u školama danas? Nekada je tek u četvrtom razredu. Kao i informatika ako se dobro sjećam. To je možda prekasno. Mislim da su to promijenili, da sada kreće od prve godine? Ili se varam?

Pravila poruka