Vidi Rezultate Anketa: Zdravstveni odgoj ili vjeronauk u školama?

Glasači
5. Vi nemožete glasati na ovoj anketi
  • Samo zdravstveni odgoj

2 40.00%
  • Samo vjeronauk

2 40.00%
  • Oboje

1 20.00%
  • Nijedno

0 0%
Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 13
    Početnik Avatar od korisnika majac
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52

Zdravstveni odgoj ili vjeronauk u školama?

Galama se stišala, a ja više nisam sigurna što si ljudi zapravo misle. Bacalo se drvlje i kamanje, padale su teške riječi, a mene baš zanima što misle stvarni roditelji. Čini mi se da je najbolje oboje, a što vi mislite?

Početnik Avatar od korisnika malajana
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    41
    Poruka
    27
    Tresla se brda...slobodan izbor, ja bi rekla...
    željela bih da se u školama osim vjeronauka nude i drugi predmeti kao izborni...mislim, kakav je to "izborni" ako imaš samo jedan izbor
    Zdravstveni odgoj smatram korisnim, u svakom pogledu!

Početnik
    Datum registracije
    11-04-13
    Poruka
    5
    Definitivno sam ZA zdravstveni odgoj! Naša djeca su po tom pitanju neobrazovana, roditeljima je često neugodno pričati o tome pa se na kraju svodi na to da djeca informacije saznaju iz raznih (sumnjivih) izvora. Znanje ne može škoditi!

Početnik
    Datum registracije
    16-04-13
    Poruka
    4
    ...Ja sam protiv Zo-a.. ja mislim da bi roditelji trebali o tome s djecom razgovarati doma.

Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Računati na to da će roditelji razgovarati s djecom o tjelesnom zdravlju, seksu... mislim da je vrlo nerealno. Puno me naučila mama, ali sam puno važnih stvari naučila upravo u školi. Imali smo biologiju u osnovnjaku na kojoj se uredno učila čitava anatomija tijela i funkcije, a došla nam je i doktorica školske medicine i govorila nam o menstruaciji, seksualnosti...

Treba znati činjenice jer tek si tada slobodan i sam odlučuješ o svojoj sudbini. Uvijek sam bila sretna što znam o svom tijelu i što sam imala okolinu u kojoj sam mogla pitati. Pitam se kako se osjećaju cure koje su sa 15 trudne i ne znaju uopće što ih je i kako snašlo?

Ono što je za osuditi je nekakav brutalan filmić o abortusima koji su nam isto pokazivali koji je bio, čini mi se na neki način dio vjeronauka. Danas mislim da je to bilo pravo zlostavljanje djece i tko god je odlučio da se to pokazuje kao poučan film nije normalan. Vjerojatno je poanta bila da nas toliko ušokiraju eksplicitnim scenama krvi... da nam seks slučajno ne padne na pamet.

Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    41
    Poruka
    27
    Joooj, da, i ja se sjećam filmića...točno, u školskoj knjižnici i to čak mislim u nižim razredima osnovne i sjećam se da zapravo nisam imala pojma "što je pjesnik htio reći", u smisli, "zašto nam sad to prikazuju".
    I ne razumijem zašto većina, poput čokolade, smatra da je ZO isključivo edukacija o seksu...pa ljudi moji to je samo mali dio.
    ZO je i tjelovježba, zdrava prehrana, zdravlje općenito...dajte malo pogledajte šire a ne samo ono što pročitate u novinama.
    I da, baš me zanima kada će, oni koji su protiv ZO-a, početi razgovarati sa svojom djecom o, primjerice, homoseksualizmu

Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    I ja imam osjećaj da ljudi nemaju pojima što ZO sve podrazumijeva. Tu se nalazi i recimo pranje zubi. Znam ljude koji zube ne peru nikad. Ne možeš vjerovat, ali postoje. Recimo za takve je potreban ZO. Ima takvih primjera koliko hoćeš. Roditelji ne odrade svoj zadatak uvijek kako treba i zato se neke stvari moraju učiti i u školi.
    Netko tko smatra da djeci ne treba zdravstveni odgoj izvan obitelji, ima čitav niz ograda u glavi, a homoseksualizam mu je tek ograda.... nije lako preskočiti ih, ali kad to napraviš osjećaš se puno slobodnije.

Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    41
    Poruka
    27
    Ahahaha...ovo za pranje zubi mi je zakon! Ako znaš ljude koji ne peru zube, proguraj im, onako usput, neku zubarsku brošuru - možda se zamisle!

Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Pa to je i problem. Kad djeca jednom odrastu, teško se onda ispravljaju stvari. Zato je škola idealno mjesto jer su klinci tad još mali. Strah da će dijete čuti nešto na neprofesionalan način je uvijek prisutan sa i bez ZO jer uvijek ima needuciranih ljudi ili pak onih koji šire neku svoju vlastitu ili tuđu ideologiju.

Početnik
    Datum registracije
    11-04-13
    Poruka
    5
    Potpisujem majac

Pravila poruka