Pokazujem rezultate 1 do 7 od 7
    Administrator Avatar od korisnika Redakcija
    Datum registracije
    12-03-13
    Poruka
    20

Što učiniti za bebin bolji san?

Neke se bebe noću bude učestalije nego što bi roditelji željeli, dok druge bezbrižno spavaju. Normalno je da bebe prvo vrijeme nakon što su se rodile nemaju red i ne prepoznaju noć i dan. Također ima beba koje su imale stresniji porođaj ili je prilagodba na vanjski svijet teže prošla. Male bebe imaju malen trbuščić u koji stane malo mlijeka pa su ubrzo nakon obroka opet gladne i bude se. Sve su to razlozi zašto neke bebe nemaju kontinuiran san. Mnoge bebe niti kasnije kad malo odrastu ne uspijevaju spojiti noć što njihove roditelje silno iscrpljuje. Ali katkad je i djetetov karakter taj koji ga tjera na budnost i maženje s roditeljima.

Početnik
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    35
    Poruka
    6
    moj malac je do svog 22. mjeseca starosti bio noćna ptičica.. imali smo fazu buđenja svakih 20 min, svakih pola sata, svakih sat vremena.. sa 22 mj se valjda i sam toliko izmorio da je evo konačno počeo mirnije spavati, pa čak i cijelu noć u komadu. jedina razlika je što ga više ne dojim, nakon 22 mjeseca smo odlučili stati sa dojenjem, jer je već naveliko bilo vrijeme i za njega i za mene.
    Mislim da je važno odrediti neki ritam, mi otprilike uvijek idemo oko 10 spavati (neće prije, tek se oko 10 dovoljno izmori da pristane na odmaranje), kažem mu da idemo nuna - nina (sad je i sam počeo govoriti nuna nina kad bi spavao, tj kad je umoran), i da - navečer nema više kupanja - ono klince razbudi, a ne uspava kako se misli. sjetite se samo rodilišta - tamo su ih uvijek tete kupale prijepodne, nikad navečer. malac uzme svoj omiljeni vlakić u ruke, sklupča se meni u naručju, recitiramo Medu Brundu, i nakon par min smo u krevetu. Zagrli me ko plišanca i tako zaspi

Početnik
    Datum registracije
    25-03-13
    Poruka
    13
    Mi nemamo ritam. I moja je cura bila noćna ptica, a otkako ne dojimo relativno mirno spava ali prije 23 neće i neće zaspati a sve sam probala.
    I da, uselila se u naš krevet, premda je njen spojen s našim, češće ja napola spavam u kindiću... ponekad ju uspješno prebacim kad zaspe... a ponekad sam toliko iscrpljena da zaspim prije nego išta napravim...

Početnik Avatar od korisnika malajana
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    41
    Poruka
    27
    Mislim da je jako bitna rutina. Svaki dan isti rituali. Npr, večera, kupanje, spavanje...ili kako već...
    I također uvijek u približno vrijeme ići spavati. I ništa ne forsati, u smislu "dijete mora spavati u svom krevetiću, ili beba ne smije imati dudu ili..."
    Sve će to s vremenom doći na svoje. Neke navike se gube, druge nastaju. Moj mališan je do druge godine spavao sam u svom krevetiću, bez ikakvog uspavljivanja, i onda se odjednom prebacio meni u krevet i više ne želi spavati sam. Do škole će valjda spavati u svom krevetu

Početnik
    Datum registracije
    04-08-13
    Starost
    35
    Poruka
    1
    nama super spava od kada smo njen krevetic spojili s nasim. prije toga budila se svako malo. sada kada je kraj nas dovoljno je dotaknuti je i odmah nastavi san.

Početnik
    Datum registracije
    18-05-15
    Poruka
    4

dobra ideja sa spojenim krevetićima

Početnik
    Datum registracije
    29-04-15
    Starost
    40
    Poruka
    29
    Teško je kada se ne može spavat i odmorit, ali to je opet nešto najljepše šta ti se može dogoditi.

Citiram:
    "Savršeno. Prelijepo.
    Usta, uši,
    bucmaste nožice.
    Stisnute ručice
    prijete svijetu.
    Vaše.
    Nov život nastao kao plod vaše
    ljubavi.
    Čestitamo !"

Tako da samo hrabro i za godinu-dvije toga viš neeć biti!

Pravila poruka