Pokazujem rezultate 1 do 9 od 9

Hybrid View

Prethodna Poruka Prethodna Poruka   Sljedeća Poruka Sljedeća Poruka
    Administrator Avatar od korisnika Redakcija
    Datum registracije
    12-03-13
    Poruka
    20

Pravilan odgoj djeteta

Koje je vaše mišljenje o tezi našeg članka: "Preduvjet uspješna odgoja je između ostalog i rad roditelja na sebi."?

Početnik Avatar od korisnika malajana
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    41
    Poruka
    27
    Ufff, preduvjet uspješnog odgoja su "zdravi" roditelji...u glavi mislim

Početnik
    Datum registracije
    16-04-13
    Poruka
    4
    ..Sigurno da je i "rad na sebi" preduvjet uspješnog odgoja,a valjda u smislu rada na strpljivosti i davanja "sebe" tj. odricanja..

Početnik Avatar od korisnika majac
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Mislim da su djeca izazov koji te tjera da radiš na sebi, ali mi se čini da mnogi propuste tu životnu priliku bolje rečeno niti je osvjeste ili je s druge strane odbijaju. Dokaz su iskompleksirani ljudi oko nas spremni krasti, lagati... Kompleksi, ljudska zloba i psihički problemi se ne rađaju u ljudima jer su njihovi roditelji radili na sebi, baš suprotno.

Početnik Avatar od korisnika malajana
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    41
    Poruka
    27
    Citat Pravi autor: majac Pogledaj Poruke
    Mislim da su djeca izazov koji te tjera da radiš na sebi, ali mi se čini da mnogi propuste tu životnu priliku bolje rečeno niti je osvjeste ili je s druge strane odbijaju. Dokaz su iskompleksirani ljudi oko nas spremni krasti, lagati... Kompleksi, ljudska zloba i psihički problemi se ne rađaju u ljudima jer su njihovi roditelji radili na sebi, baš suprotno.
    Ne znam...s mnogim osobinama se i rađamo. Pa čak i psihičkim problemima, mislim da je to tu negdje od rođenja a ne da nastanu...barem neki. Iako se slažem da je za mnoge navedene tegobe kriv odgoj ali karakter uvelike određuje osobu.
    Sigurno ste sto puta čuli kako su roditelji odgajali dvojicu braće ili sestara potpuno isto a oni su izrasli u sasvim različite osobe

Početnik
    Datum registracije
    25-03-13
    Poruka
    13
    Citat Pravi autor: malajana Pogledaj Poruke
    Ne znam...s mnogim osobinama se i rađamo. Pa čak i psihičkim problemima, mislim da je to tu negdje od rođenja a ne da nastanu...barem neki. Iako se slažem da je za mnoge navedene tegobe kriv odgoj ali karakter uvelike određuje osobu.
    Sigurno ste sto puta čuli kako su roditelji odgajali dvojicu braće ili sestara potpuno isto a oni su izrasli u sasvim različite osobe
    Ja pak mislim, koliko god roditelj vjerovao u to, da ne može dvoje djece biti odgojeno na potpuno isti način. To je nemoguće. Da, uložiti jednak trud da radiš ispravo, ali iskustvo prvog djeteta mijenja čovjeka i nema šanse da sve korake napravi jednako.

Početnik
    Datum registracije
    25-03-13
    Poruka
    13
    Slažem se u potpunostis majac

Početnik Avatar od korisnika majac
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Naravno da isti roditelji ne mogu odgojiti dvoje iste djece. To nije niti poanta. Samo sam htjela reći da odgajajući djecu možemo nešto naučiti i da je to prilika da budemo i bolji roditelji toj istoj djeci.

Početnik
    Datum registracije
    26-08-13
    Poruka
    3
    Pozdrav svima

Ja imam trinaestomjesečno dijete koje je do prije dva dana bilo jako dobro, poslušno, razigrano, pametno dijete. Dobro se razvija, sve papa (da kucnem), lijepo spava. Nije mi bila bolesna do neki dan kada ju je, zatim i supruga i mene, uhvatila viroza. Prije dva dana smo ozdravili, no ona je postala nemoguća. Više se ne želi igrati, hodati (a prije bolesti je stalno željela hodati i trčkarati okolo), samo plače i želi se nositi. Niti mogu skuhati niti išta drugo. Kada ju pustimo da hoda ili se igra, toliko plače da ne prestaje dok ju netko ne uzme. Suprug i ja ludimo. Djed dosta često dolazi, ponekad i dva puta na dan. On ju, usprkos što mi govorimo ne, stalno nosi. Ona čim ga vidi, diže ruke jer zna da će ju uzeti. To postaje neizdrživo. I sad sam zbunjena, jesam li ja tako loša majka što ju pustim pokoji put i da plače i pokušavam ju zaigrati.? Ali nema uspjeha. Ona plače i plače. Imala je velike patnje i muke (i ja skupa s njom) pri izbijanju zubića pa ne znam da nisu zubići u pitanju. Možda je zbog toga takva.? Molim vas, neka mi netko da neki savjet i svoje mišljenje jer ću/ćemo izluditi.
    Unaprijed hvala

Pravila poruka