Pokazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: krvna grupa

Početnik
    Datum registracije
    11-04-14
    Starost
    40
    Poruka
    4

krvna grupa

pozdrav
    relativno sam nova trudnica (13 tjedan). Danas mi je stigao nalaz krvi za krvnu grupu. Krvna grupa 0 Rh(d) pozitivan. Al ja nebi bila ja kad nebi izvukla jack pot. Sad ce svi reci nemas se za sto brinuti ti si rh + al meni su nasli da mi je indirektni antiglobulinski test pozitivan???? Zna li netko sta to znaci? Moram ponovo ic vaditi krv zbog pozitivnih antieritrocitnih protutijela za dodatnu imunohematolosku obradu!!!**I partner *je 0+.

Početnik Avatar od korisnika majac
    Datum registracije
    25-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    52
    Baš čudno zvuči mala pipi. Mislim, do nepodudarnosti može doći i u drugim nekim dijelovima krvi, ne samo kod Rezusa i kod krvne grupe, bar mi je tako objasnila moja doktorica opće prakse A možda su zamijenili test pa kad ponoviš bude sve ok.

Početnik
    Datum registracije
    24-04-14
    Starost
    34
    Poruka
    2

Odgovor

Citat Pravi autor: mala pipi Pogledaj Poruke
    pozdrav
    relativno sam nova trudnica (13 tjedan). Danas mi je stigao nalaz krvi za krvnu grupu. Krvna grupa 0 Rh(d) pozitivan. Al ja nebi bila ja kad nebi izvukla jack pot. Sad ce svi reci nemas se za sto brinuti ti si rh + al meni su nasli da mi je indirektni antiglobulinski test pozitivan???? Zna li netko sta to znaci? Moram ponovo ic vaditi krv zbog pozitivnih antieritrocitnih protutijela za dodatnu imunohematolosku obradu!!!**I partner *je 0+.
    Pozdrav relativno novoj trudnici ,

kad sam vidjela tvoj upit, poželjela sam ti bar malo ublažiti brige, budući da sam i sama u istoj situaciji. Da krenem od početka, u prvoj trudnoći koja je rezultirala prekrasnim zdravim sinčićem, utvrđeno je kako sam isto kao i ti 0+, međutim s pozitvnim IAT, i na tom pregledu na koji ti ideš otkriveno da imam anti M- antitijela...Radila sam od početka trudnoće uzastopno 3 mj zbog toga testove senzibilizacije koji su bili negativni,ali kao na granici, da bi u 8.mjesecu trudnoće bio pozitivan. Naravno, dosta me to brinulo, međutim trebalo se samo pratiti da te vrijednosti ne porastu previše i na svim pregledima i kasnije u rodilištu sam naglašavala da imam ta antitijela, ali na kraju je sve prošlo bez problema i to je palo u zaborav...Do druge trudnoće, sada sam trudna 17. tjedana i od prvog testa senzibilizacije sam pozitivna,uz naznaku (slabo) te trebam raditi kontrolu svaki mjesec u Petrovoj, a kako trudnoća bude što viša i češće (rekli mi svaka 2 tjedna). Nažalost, pomoći si nemožemo koliko sam se uspjela informirati, ono što možemo je redovito se kontrolirati i pojačano pratiti bebine protoke i općenito razvoj...

Želim ti sreću i da sve dobro prođe!!!

Početnik
    Datum registracije
    24-04-14
    Starost
    34
    Poruka
    2
    Mala Pipi, ne brini, nije ništa čudno jer sam i sama u istoj situaciji. Isto sam krvna grupa 0+, međutim u prvoj trudnoći koja je rezultirala prekrasnim zdravim dečkićem, već na prvom testu senzibilizacije sam im bila sumljiva, jer sam bila na granici za pozitivno, no uvijek je izbacilo negativno, ali su zato tražili kontrolu još 2 uzastopna mjeseca poslije toga, te je opet bilo negativno,ali na granici. Na kraju, u 8. mjesecu trudnoće, ipak je IAT pokazao pozitivan rezultat i daljnjom analizom je utvrđeno da imam ta neka antitijela M-. Naravno da me to jako zabrinjavalo,a nitko mi nije znao suvislo objasniti što to točno znači i koje mogu biti posljedice, te koliko je to ozbiljno...Na kraju sam kroz neke izvore informacija saznala da se to samo treba kontrolirati da pretjerano ne naraste, te sam dobila uputu da na svim pregledima i u rodilištu isto naglasim prisutnost tih antitijela. Na svu sreću, porod je prošao ok, Lovro je zdrava beba i sve je ispalo super i antitijela su pala u zaborav...Sve dok mama nije ostala trudna po drugi puta Navodno ta antitijela naravno ostaju u krvotoku i bilo je za očekivati da ću od prve biti pozitivna na IAT-u...Sada sam trudna 17. punih tjedana i bila sam već 2 puta vadila krv, IAT je pozitivan, ali uz naznaku -slabo...Moram se kontrolirati svakih mjesec dana, a kako će trudnoća odmicati, sve češće, kako su mi rekli pod kraj i svaka 2 tjedna...

Nažalost ne postoji ništa čime bismo mogle utjecati na te količine koliko ja znam, ono što nam preostaje su redovne kontrole, sa pojačanim naglaskom na bebine protoke i općenito razvoj...Ali ja sam optimist i vjerujem da će kao i s Lovrom biti sve u redu, a nadam se tako i tebi!!!Nemoj se živcirati jer eto, ja nemam nikakvo loše iskustvo iz prve trudnoće,iako sam bila senzibilizirana trudnica,kako to vole zvati

Početnik
    Datum registracije
    11-04-14
    Starost
    40
    Poruka
    4
    Majac...
    30.4 idem ponovo vaditi krv pa ce se valjda nesto otkriti. A do tada se ne zelim brinuti nego uzivati u svojoj bebici...

Početnik
    Datum registracije
    11-04-14
    Starost
    40
    Poruka
    4
    Citat Pravi autor: Lovrina mama Pogledaj Poruke
    Mala Pipi, ne brini, nije ništa čudno jer sam i sama u istoj situaciji. Isto sam krvna grupa 0+, međutim u prvoj trudnoći koja je rezultirala prekrasnim zdravim dečkićem, već na prvom testu senzibilizacije sam im bila sumljiva, jer sam bila na granici za pozitivno, no uvijek je izbacilo negativno, ali su zato tražili kontrolu još 2 uzastopna mjeseca poslije toga, te je opet bilo negativno,ali na granici. Na kraju, u 8. mjesecu trudnoće, ipak je IAT pokazao pozitivan rezultat i daljnjom analizom je utvrđeno da imam ta neka antitijela M-. Naravno da me to jako zabrinjavalo,a nitko mi nije znao suvislo objasniti što to točno znači i koje mogu biti posljedice, te koliko je to ozbiljno...Na kraju sam kroz neke izvore informacija saznala da se to samo treba kontrolirati da pretjerano ne naraste, te sam dobila uputu da na svim pregledima i u rodilištu isto naglasim prisutnost tih antitijela. Na svu sreću, porod je prošao ok, Lovro je zdrava beba i sve je ispalo super i antitijela su pala u zaborav...Sve dok mama nije ostala trudna po drugi puta Navodno ta antitijela naravno ostaju u krvotoku i bilo je za očekivati da ću od prve biti pozitivna na IAT-u...Sada sam trudna 17. punih tjedana i bila sam već 2 puta vadila krv, IAT je pozitivan, ali uz naznaku -slabo...Moram se kontrolirati svakih mjesec dana, a kako će trudnoća odmicati, sve češće, kako su mi rekli pod kraj i svaka 2 tjedna...

Nažalost ne postoji ništa čime bismo mogle utjecati na te količine koliko ja znam, ono što nam preostaje su redovne kontrole, sa pojačanim naglaskom na bebine protoke i općenito razvoj...Ali ja sam optimist i vjerujem da će kao i s Lovrom biti sve u redu, a nadam se tako i tebi!!!Nemoj se živcirati jer eto, ja nemam nikakvo loše iskustvo iz prve trudnoće,iako sam bila senzibilizirana trudnica,kako to vole zvati
    Puno hvala na odgovoru. 30.4. idem na ponovne pretrage. Dva dana nakon toga ce biti rezultati. A onda cemo vise znati. Pokusavam ne misliti na negativno i usredotociti se samo na lijepe stvari. Stomacic raste :-D . Cim dobijem rezultate javim sta je bilo. Hvala svima na pomoci. Forum je super jer znas da nisi sam...
    Kisssss

Početnik
    Datum registracije
    11-04-14
    Starost
    40
    Poruka
    4
    Činjenica da su trudnica i partner iste krvne grupe „0“ poz. (+), ne znači da se u trudnoći ne mogu razviti antieritrocitna antitijela. To su samo dva antigena iz dva krvno grupna sustava – AB0 i Rh. Oni se određuju prilikom određivanja krvnih grupa. Međutim, na ljudskim eritrocitima postoji pedesetak krvno grupnih sustava sa preko dvjesto antigena. Ti antigeni su ili proteini ili šećeri na membrani eritrocita, te trudnica može razviti protutijela na njih tijekom trudnoće ako dijete naslijedi antigen oca, a majka ga nema. Treba naglasiti da su pojedina antitijela prirođena, a mogu se naći već u prvoj trudnoći, što znači da ih ta osoba ima od rođenja i nisu povezana niti s transfuzijom krvi, niti s trudnoćama.
    Kao što ste i sami naveli, morate učiniti kontrolu IAT-a i napraviti daljnju obradu da se vidi koja su to protutijela, koje specifičnosti. Ako se odredi specifičnost na pojedini antigen tada se prati titar protutijela, da li raste tijekom trudnoće i da li može ugrožavati dijete u smislu hemolitičke bolesti novorođenčeta.

Ovo mi je poslala jedna strucna osoba....

Početnik
    Datum registracije
    09-05-14
    Poruka
    1
    molim pomoć ako netko zna...sad sam u 38tj trudnoće i radila sam kks.
    nalazi su mi ovakvi
    L 13,574(4,4-11,6)
    E 4,03 (4,07-5,42)

DKS
    segmentirani 72.24% (50-70)
    limfociti 14.9% (20-40)
    monociti 9.84% (2-8)
    eozinofili 1.04% (3-5)

jel to normalno u ovako visokoj trudnoći ili? hvala

Pravila poruka