Pokazujem rezultate 1 do 7 od 7
    Početnik
    Datum registracije
    06-10-13
    Starost
    29
    Poruka
    20

Psiho-fizicka priprema za trudnocu

Pozdrav,nova sam ovdje. Majka sam decka od 17 mjeseci. Jaako bih zeljela jos jednu bebu. Pitala bih pa nek mi netko odgovori: 1.Koliko fizickog napora bih smjela uloziti u normalnoj trudnoci posto mog decka trebam dizati,hrvati se s njim da promjenim pelenu,nekad me udari nogicom u trbuh? 2.Kako da trazim da mi bliznji pomognu u kuci posto mi nitko ne pomaze nit nije u 1.trud. ni puno nakon poroda,a i muzeva obitelj me ne voli bas(iskreno naucili su mm da ne radi zenske poslove) 3.Jel bi bilo bolje da odustanem jer mi je nered u kuci(imamo takav obitelj.posao da moramo se bavit s puno stvari i uvijek su tu u kuci i nemam volje za njih vise,svi mi prigovaraju) i previse se sjecam vlastitih gresaka i mislim da ne zasluzujem jos djece,a opet zasto onda ceznem za njima??Molim nekog da mi iskreno odgovori iako nezna sve o meni tak da cujem dr.misljenje

Početnik
    Datum registracije
    07-10-13
    Poruka
    9
    little woman, evo da podignem malo temu, moj savjet je da kad se čovjek jako dvoumi zbog i negativnih i pozitivnih strana, onda nekako je najbolje prepustiti se vremenu pa možda nakon nekog vremena se čovjeku iskristalizira... nešto se dogodi pa dobiješ pametno rješenje. za odg.pod 1 je najbolje pitati ginića, ali pretpostavljam da ako imaš urednu trudnoću da bi trebala paziti na nenošenje sinčića i pripaziti na njegove nožice 2. prvo muža pridobiti na svoju stranu, onda bi sve bilo lakše 3. od lijepih želja nikad ne treba odustati, možda samo privremeno sačekati...

Početnik
    Datum registracije
    30-01-14
    Starost
    50
    Poruka
    2
    Draga Little women,

sve smo mi pune gresaka ali to ne znaci da nesto nismo zasluzile. Zivot je u tom da ispravljamo i popravljamo sebe i uzivamo u rezultatima Ja sam nova na sajtu ali sam citala dosadasnje postove tako da vidim da nam je situacija slicna...donekle
    I mom muzu je ovo drugi brak, malac nam ima godinu dana i muz jako puno radi i rijetko je kod kuce. Imamo srecu da su njegova djeca, iako u pubertetu, krasno prihvatila i mene i malog brata. Njihov tata im je to jako pazljivo objasnio, a i oni su stvarno divna djeca pa tu nije bilo problema.

I ja bih jos jedno dijete, a godina imam ihajhaj . Muz se "zgraza" jer veli da bi mu to bilo cetvrto. Pa sta, on je tako dobar i predan tata i djeca ga obozavaju. Vidjet cemo hoce li nas usreciti jos jedna mala curica...
    I moj muz misli da su kucanski poslovi za zene, mada je to vise na rijecima. Koliko on radi i stvara, bila bih kvocka da se natezem tko ce sto.
    Duplo si mladja od mene sto je svakako prednost ne brini se za fizicki napor, mlada si, sigurno zdrava, a i priroda nas cuva. Znam slucaj kolegice koja sad ima dva sincica, u drugoj trudnoci je morala nositi prvog i dizati ga, i bio je i bolestan...na kraju je sve proslo super.
    Sto se tice pomoci i nereda, zelim ti puno strpljivosti i samokontrole i ljubavi. Ti znas zasto si se udala za svog muza i cim te osvojio. Nisi se udala za njegovu familiju, koliko god im treba pokazati postovanje. Zato ne daj da te njihovi komentari bole. Vas dvoje gradite zajedno. A ti pocinjes graditi vasu zajednicu od sebe. Budi strpljiva prema sebi i prema muzu. Zasuci rukave i sredjuj nered malo-pomalo. Na kraju ces se zacuditi kad vidis sto si i koliko ucinila. Vrijeme radi za tebe...

Eto toliko od mene. Nadam se da te nisam necim povrijedila, ovo sam pisala i sama sebi. I meni treba strpljivosti kad cijeli tjedan cekam petak da mi muz dodje kuci, mali vristi i ima prohtjeve cijeli dan a ja ne cujem sama sebe sto mislim... Tada, sjetim se koliko divnog muza imam, kakvo krasno i zivahno, zdravo dijete imamo i odmah bude lakse

Zelim ti puno, puno srece i ljubavi i neka ti se ispune zelje. Cak i one koje mislis da ne zasluzujes

Početnik
    Datum registracije
    19-02-14
    Poruka
    1
    Ja sam mlada , ali sam do sada čuvala troje djece, međutim jako sam se vezala i dobila veliku želju za vlastitim djetetom. Imam 20 godina i znam već priče mlada si i slično, moj dečko s kojim sam 3 godine je stariji 6 ipo god i tvrdi da nije vrijeme jer nemam stalan posao, on ima kredit i izdatci da živimo sami su izvan našeg budžeta. Vjerujem i da se dogodi da bih išla kod svojih koji žive 100 km dalje jer je to ipak kuća dok se ne snađemo, ali u ovoj situaciji kada sam izgubila svaku nadu za posao, čak smo odgodili i PLANIRANJE vjenčanja...dijete mi je jedina utjeha! Možda jer sam odrasla kao dijete rastavljenih roditelja i opsjednuta sam maženjem, paženjem isto tako u malom stanu sam sa ljudima koji su mi dragi, ali žudim za svojim stanćićem , urednim , teško je sa puno ukućana (stalno kupim) i dijetetom, a mislim da dijete nikad nije faza..samo treba vremena, a godine nisu mjerilo,uvjerena sam! Pozz

Početnik
    Datum registracije
    06-10-13
    Starost
    29
    Poruka
    20
    Nazalost,evo sin skoro ima 22 mjeseci a nista od jos jedne bebe i ne samo to,vec mi u braku ide sve na gore.Mislila sam da sam trudna-jela sam 5-6 puta na dan,umorna sam bila mada sam dosta spavala,a imala sam odnos u vrijeme plodnih d.-prekinuti o,no malo sam se kasno maknula ak me kuzite,menga mi je bila oskudnija,svijetlocrvena no trajala je isto ko i inace -5dana,test nisam radila jer iako bih htjela jos djece ne mogu jer lose nam je u braku-Tuzna sam i razocarana,a sigurno sam umislila trudnocu

Početnik
    Datum registracije
    24-08-14
    Starost
    34
    Poruka
    14
    Eto ja sam u braku 10.godina i imam prekrasnu Luciju koja ima 9 god.Muž želi još jednu bebu,ali ja baš ne.Ja sam jedna od onih žena koje su usredotočene na karijeru.Recite mi vaša mišljena oko još jedne bebe

Početnik
    Datum registracije
    24-08-14
    Starost
    34
    Poruka
    14
    Draga Little Woman,mom muzu je ovo 2.brak (sa mnom).Ima 2 djece iz 1.braka koja su davno prihvatili mene kao mamu.Ja sam muzu rodila Luciju.Tako sada on ima 3 djece a ja 1 .Brinem se o Pini i Gabrijelu kao da su moja djeca jer je njih majka napustila.Kod mene je situacija obrnuta.Moj muz zeli jos bebu ali ja ne.Meni je sada karijera bitnija.Imama 37 godinai jako dobar posao ali zelim jos napredovati.Ako ti muz ne zeli jos djece pusti sve ce doc na svoje.Ja isto nemam bas dobar odnos sa svekrvom ali ko je sisa.Ja i svekar imamo super odnos.Nadam se da ce sve bit dobro

Pravila poruka