Pokazujem rezultate 1 do 10 od 10

Hybrid View

Prethodna Poruka Prethodna Poruka   Sljedeća Poruka Sljedeća Poruka
    Početnik
    Datum registracije
    07-10-13
    Poruka
    9

druga trudnoća - ubrzo nakon prve

iskusne, vi koje ste zatrudnile ubrzo (u roku godine dana) nakon prijašnje trudnoće, kakve ste imale simptome? meni mng kasni tjedan dana i puna sam ružnih prišteva. i jedno jutro, oko 3h, imala sam mučninu. ali to je bilo samo taj put. druge simptome nemam. imam bebu od 8mj i nismo planirali drugu trudnoću, štoviše, mm misli da nam i ne treba drugo dijete. ja ga želim, ali sam mislila ipak pričekati još koju godinicu da tijelo se domori.. ne znam koliko je "zdravo" zatrudniti nedugo nakon prethodnog poroda... cure, javite se sa svojim iskustvima!!! p.s. čak bih i voljela da kad kupim testić, da se pokažu dvije crtice

Početnik
    Datum registracije
    01-10-13
    Starost
    35
    Poruka
    2
    Citat Pravi autor: martie Pogledaj Poruke
    iskusne, vi koje ste zatrudnile ubrzo (u roku godine dana) nakon prijašnje trudnoće, kakve ste imale simptome? meni mng kasni tjedan dana i puna sam ružnih prišteva. i jedno jutro, oko 3h, imala sam mučninu. ali to je bilo samo taj put. druge simptome nemam. imam bebu od 8mj i nismo planirali drugu trudnoću, štoviše, mm misli da nam i ne treba drugo dijete. ja ga želim, ali sam mislila ipak pričekati još koju godinicu da tijelo se domori.. ne znam koliko je "zdravo" zatrudniti nedugo nakon prethodnog poroda... cure, javite se sa svojim iskustvima!!! p.s. čak bih i voljela da kad kupim testić, da se pokažu dvije crtice
    Bokić!
    Držim ti onda fige za dvije crtice
    Imam dva sinčića-anđela, jednom je 27 mjeseci a drugom 7 i pol - za prvi ročkas starijeg sina bila sam trudna 9 tjedana. Da je lako, nije. Još uvijek malo dijete i drugo na putu... Bilo je svega do sada, al izdrži se sve, uvijek se nađe sitnica koja mi da još više snage za gurati dalje , i još me puno toga očekuje... Dok sam smišljala što da ti odgovorim, bebaču sam 2x mijenjala pelene i 1x cijelog presvukla, a stariji je opet tražio i radio svoje što da ti kažem..

I mene je mučilo isto pitanje - koliko je dobro tako brzo zatrudnjeti? Pitala sam svoju ginekologicu i ona mi ja rekla da preporučuje "odmor" bar 1 godinu nakon prirodnog poroda, a nakon carskog reza dvije, ali da to može ovisiti i od žene do žene - doslovno, "različite žene - različite trudnoće, jedna žena - različite trudnoće". Moje je iskustvo ovako: obje trudnoće uredne (iako sam u prvoj imala ureaplazmu u mokraći, a u drugoj znatno povišen crp čemu nisu našli uzroka - antibiotska terapija i riješila ) - prvog rodila dan pred termin, a drugog prenijela 5 dana, oba poroda prirodnim putem, sreća po meni je što mi je drugi porod trajao 3x kraće od prvog, a beba 550g i 2cm veća od prve jeee...

Što se tiče simptoma... Mislim da sam ih imala, ali sam ih pripisivala baratanju s malcem i debljini - znam da sam se znala zadihati, često su me mučile nesanice, trnci u nogama, natečene noge nakon dužeg stajanja... Kad sam skužila da mi nešto kasni, stvari su bile jasne
    U svakom slučaju, SRETNO (y) i čestitam ako budu dvijecrtice

Početnik
    Datum registracije
    06-10-13
    Starost
    29
    Poruka
    20
    Draga Martie,vidim da nitko nista ne odgovara pa evo da ja pokusam.Mislim da nije bitan razmak nego 1.DA SE VOLITE 2.BEZ OBZIRA JESTE LI PLANIRALI DIJETE DA BUDETE SRETNI KAD GA DOBIJETE JER NISTA U ZIVOTU NIJE U POTPUNOSTI ISPLANIRANO 3.DA TI NETKO BAR MALO OLAKSA PO KUCI, S DIJETETOM JER SVE JE LAKSE KAD SE RADI ZAJEDNO 4.NISTA VISE NIJE ZDRAVO,ALI AKO SE OSJECAS SRETNO TO JE TO 4.AK TI MUZ NECE Oprosti ak sam predirektna,to je iskreno sto mislim.Ja da imam pomoc u kucanskim poslovima onda bih imali 4 djece i to male dobne razlike,al muz je nezainteresiran,kaze kak ja hocu jer on mora radit,malo sam JAVI SE JESI TRUDNA IL NE,OVO SI NAPISALA PRIJE DOSTA DANA AK NISI NAPRAVI TEST PA SE JAVI

Početnik
    Datum registracije
    07-10-13
    Poruka
    9
    cure, hvala vam na odg. ali, evo, nažalost, mng stigla s 12 dana zakašnjenja tako da ništa od bebice, a baš sam ju priželjkivala...

Početnik
    Datum registracije
    25-04-15
    Poruka
    1
    poštovane mamice i one koje zele to postati...naime nova sam ovdje i zelim se pojadati malo jer se osjecam uzasno.
    naime u 5 tjednu trudnoce je bila samo gestacijska vrečica...naručena sam za tjedan dana na uzv...isto je bilo. nakon toga sam pocela krvariti i naravno usprkos mojim nadanjima u pitanju je bila slijepa trudnoca. ocistila sam se sama bez kiretaze. zanima me kad mogu opet ostat trudna?

Početnik
    Datum registracije
    08-05-15
    Poruka
    1
    Citat Pravi autor: mamica2 Pogledaj Poruke
    poštovane mamice i one koje zele to postati...naime nova sam ovdje i zelim se pojadati malo jer se osjecam uzasno.
    naime u 5 tjednu trudnoce je bila samo gestacijska vrečica...naručena sam za tjedan dana na uzv...isto je bilo. nakon toga sam pocela krvariti i naravno usprkos mojim nadanjima u pitanju je bila slijepa trudnoca. ocistila sam se sama bez kiretaze. zanima me kad mogu opet ostat trudna?

Isto sam i ja prošla, utješila me činjenica da je očito nešto u samom startu krenulo loše i tijelo je to prepoznalo i "riješilo"; takva trudnoca tj. plod nije imao šanse da preživi. Bilo je to prošle godine u 4. mjesecu i jedan doktor je rekao da pričekamo 3 mjeseca, drugi da ne trebamo uopće čekati... Ja sam samo odlučila pricekati 2 ciklusa, dati vremena tijelu i ciklusima da se vrate na staro. Sada sam u 6. mjesecu uspješne, školske trudnoće. S obzirom da trudnoća nije bila uznapredovala mislim da tijelu nije potrebno puno da se "oporavi", bitnije je da se ti opet osjećaš spremno.

Sretno!!

Početnik
    Datum registracije
    06-10-13
    Starost
    29
    Poruka
    20
    mislim da takvo sto trebas pitati svog ginekologa.svu srecu ti zelim da ostanes trudna.

Početnik
    Datum registracije
    06-10-13
    Starost
    29
    Poruka
    20
    razlozi zasto trudnoca ne uspije-zagadenje hrane pestcidima i stres.kada se zeli trudnoca treba zivjeti uravnotezeno,redovito se hraniti nezagadenom hranom,setati i voditi ljubav.smatram da bi ljudi tako i inace tebali zivjeti,no stvarnost je drugcija.evo ja sad laprdam a nista od svega.htjela bih veliku obitelj od 4 djece,a imam samo sina od skoro 3 god.cekam i trudim se poboljsati svoj zivot pa poraditi na drugom djetetu no mislim da mi samo curi vrijeme..no nadam se da je dugima bolje .mamica2 svu srecu ti zelim

Početnik
    Datum registracije
    01-07-15
    Poruka
    1
    Lijepi pozdrav!
    Ja sam rodila svoju kcer tocno na prvi rodendan mog sina. Fale tocno 4sata da medu njima razlika bude tocno godinu dana. Lauru sam rodila s 34 tjedna. Sad je zdrava i inteligentna curica i rastura svog starijeg brata. Prvih 5 mjeseci je bilo...uhhh. laura nikad nije uspjela sisati sa prsa, ja sam bila konstantno zastekana na izdajalicu, opce neispavana, umorna, nespretna i sama...muz mi je je bio po 2 tjedna na kamionu pa 1-2 dana doma. Prva rodbina i prijatelji su zivjeli 700km od nas.morala sam na puno kontrola s njom. Sin me nije htio ni gledati jer sam bila 10 dana u bolnici. Ali izgura se. Sve je super dok su djeca zdrava. A druga trudnoca ubrzo nakon prve ne mora biti problematicna. Bitno je da imate nekoga da vam pomogne s prvim djetetom da se nepreforsiravate pa da ne rodite ranije. Moja druga trudnoca je bila ok ali pred kraj, matej je dobio prehladu, koja se razvila u upalu pluca jer antibiotik nije bio dovoljan pa sam ga nosila puno. Zivjeli smo na katu bez lifta, itd itd i laura se rodila ranije. U bolnici me zaprimila dr koja me pregledala 2tjedna ranije i pitala me jel sam se preforsirala kad sam dosla s puknutim vodenjakom. Zato, mame, odmarajte, mirujte a djecu nek nanasaju tate.
    Sretno svim novim mamama.

Početnik
    Datum registracije
    21-07-15
    Poruka
    2
    Curke nova sam...imam curicu od 3 mj...malu dojim, nisam dobila mengu,imala sam spolni odnos i svrsio je u mene 2 puta,njega nema cijeli tjedan radi posla..dode za vikend.i onda hop..tako i prosli vikend, ja to i isperem pod tusem, kolko ide, i sad me par dana boli trbuh, onako kao kad trud dolazi. Da li je to znak trudnoce ili menge...

Pravila poruka