PDA

Pogledaj cijelu verziju : trudnoća po tjednima

cici mici
05-04-13, 17:18
Kako teku vaše trudnoće? Ja sam trudna 21 tjedan,imam 42 godine, malo se umaram ali veselim se onom danu kad će na svijet doći moja curica. :D

malajana
21-04-13, 14:52
cici mici, trudnoća je iza mene, ali bravo! Samo se odmaraj...to je prvo dijete??

cici mici
21-04-13, 19:55
malajana,to mi je treće dijete.Imam 2 sina,20 i 19 godina

malajana
22-04-13, 12:25
Vouuu, svaka čast!
Kako veliki sinovi...i sada curka - savršeno!
Osjetiš li razliku među trudnoćama? Ima li straha nakon toliko godina opet bebica?

cici mici
22-04-13, 17:52
Vouuu, svaka čast!
Kako veliki sinovi...i sada curka - savršeno!
Osjetiš li razliku među trudnoćama? Ima li straha nakon toliko godina opet bebica?

Razlika je od samog početka .Počevši od mučnina,izbora hrane pa sad do oblika stomaka. Ne bojim se nove bebe .Mislim da ću tek sad uživati u pravom smislu riječi imati bebu. Kad sam rodila dečke bilo je čudno,ratno doba i odradila sam majčinstvo više nagonski ali sad mislim uživati u svakom danu. Zato sada uživam u svakom danu trudnoće . :o

majac
22-04-13, 20:48
Cici mici svaka čast, već si na pola puta, a i iskusna si mama pa ćeš sigurno lakše sve odhendlat. Ako može Halle Berry... :cool: ma samo uživaj.

Darijam
25-04-13, 00:26
Bok! Ja tesko prolazim kroz sve to. Umorna sam ko pas, boli me trbuh, ledja, cice ne smijem ni pogledati... Nemam apetita, kile samo lete. A tek sam 20 dana...bude li kasnije lakse? 3 testa su pozitivna...danas bila kod doktora, on ne vidi nista... Nakon koliko se vidi na ultrazvuku?

cici mici
25-04-13, 08:04
Sa 7 tjedana gestacijska vrećica , sa 8-9 tjedana otkucaji srca.Ako je bila kasnija ovulacija to se pomjera.Ja sam otišla sa 8 tjedana i srce je lijepo kucalo ,ali ja sam starija trudnica a kod nas ovulacija ide ranije.

majac
25-04-13, 12:40
Darijam, kako doktor ništa ne vidi? Koliko ti kasni menga? Ako ti kasni 20 dana onda, mijenjaj doktora jer on to mora vidjeti, a pogotovo na UZV!

Darijam
25-04-13, 13:02
Darijam, kako doktor ništa ne vidi? Koliko ti kasni menga? Ako ti kasni 20 dana onda, mijenjaj doktora jer on to mora vidjeti, a pogotovo na UZV!

Hvala na idgovorima. I ja sam starija trudnica, 33 godine. Danas mi kasni 5 dana, a s obzirom da znsm kad sam zacela, danas bi mi trebalo biti tocno 3 tjedna trudnoce. Znaci, tek sa 7 tjedana se vidi? Ufff, sad mi je lakse! Hvala vam punooooo!

malajana
25-04-13, 13:04
Darijam...probaj ponovno otići za dva tjedna...sa 7 tjedana bi već trebalo srce kucati a sa 5 bi se trebala vidjeti točkica na UZV odnosno gestacijska vrećica

Redakcija
25-04-13, 13:15
Hm, Darijam, tih 7 tjedana što ti je spomenula cici mici ti ubraja i prva dva tjedna prije ovulacije. Tebi bi doktor sada već trebao racunati 5 tjedana. Tako je bilo meni i bez obzira što ti znaš kad si zacela. Znači doktor će te pitati kad ti je bio prvi dan zadnje menge i od tog dana pa do sad ti si sad u 5. tjednu. Doktor bi ti trebao moć potvrdit trudnoću.

malajana
25-04-13, 13:17
Kako teku vaše trudnoće? Ja sam trudna 21 tjedan,imam 42 godine, malo se umaram ali veselim se onom danu kad će na svijet doći moja curica. :D

cici mici poslala sam ti pp!!

Darijam
25-04-13, 13:33
Hm, Darijam, tih 7 tjedana što ti je spomenula cici mici ti ubraja i prva dva tjedna prije ovulacije. Tebi bi doktor sada već trebao racunati 5 tjedana. Tako je bilo meni i bez obzira što ti znaš kad si zacela. Znači doktor će te pitati kad ti je bio prvi dan zadnje menge i od tog dana pa do sad ti si sad u 5. tjednu. Doktor bi ti trebao moć potvrdit trudnoću.

Sada bi po tome bilo 4 tjedna i 4 dana. Ali jucer nije vidio nista... I nije mi vadio krv niti ista drugo radio. Dao mi je Utrogestan za ocuvanje trudnoce i folnu kiselinu.

majac
25-04-13, 15:08
Ako ti je dao Utrogestan i folnu onda misli i da si trudna :o

Darijam
25-04-13, 17:17
Ako ti je dao Utrogestan i folnu onda misli i da si trudna :o

Ma, rekao je za svaki slucaj, ako sam zbilja trudna a pobrkala sam datum...

majac
27-04-13, 12:13
Darijam, javi nam se da znamo da di dobro.

Darijam
27-04-13, 13:17

Hvala ti na brizi majac. Cim budem znsla vise javim se. Ici cu ovaj tjedan ponovo na ultrazvuk, valjda ce se sada vidjeti. Ali sigurna sam. 6 pozitivnih testova i svi simptomi, meni su dosta :))))))

Darijam
06-05-13, 19:39

Bok drage moje! Danas sam obavila ultrazvuk. Bebica je tu, 5 mm, srce kuca kao veliko! 6 tjedana.

cici mici
07-05-13, 08:44
Odlično,sad se odmaraj i uživaj u trudnoći ;)

Darijam
07-05-13, 14:40
Odlično,sad se odmaraj i uživaj u trudnoći ;)

Da.. Sad mogu opusteno uzivati. Hvala ❤

majac
07-05-13, 17:26
Super Darijam. Koja drama je bila, a eto sve je kako treba. :) Sad samo polako i bez stresa.

Darijam
07-05-13, 17:56
Super Darijam. Koja drama je bila, a eto sve je kako treba. :) Sad samo polako i bez stresa.

Da majac, katkad samo treba cuti drugo misljenje. Bas sam se ustrtarila, ali sad je sve za 5. Uzivam i odmaram :). Hvala ti na podrsci, puno mi je znacila!
Ubacila bi slikicu, al izgleda da preko moba ne mogu...

ula_27
26-07-13, 15:11
ja sam 15 tjedana, druga trudnoća i sve je ok. no za razliku od prve, ova mi je teža, dosta mučnina, puno toga ne mogu jesti, umor, tralala :)

no sve u svemu nema problema, bebica se lijepo razvija i nadam se da će biti sve dobro do kraja :)

lala
04-12-13, 14:34
Čestitke budućim mamama i sretno trudnicama. Ja još nisam sigurna da li sam trudna. Strah me zbog godina, molim savjet

cici mici
10-12-13, 19:28
lala,ne znam koliko imaš godina ali ja sam 43 godine i prije 4 mjeseca sam rodila 3.dijete.Trudnoća i porod su prošli savršeno.U početku malo mučnine ali to prođe do 12.tjedna .

ula_27
11-12-13, 16:03
godine ne moraju nužno značiti da će nešto krenuti u krivo. bitno da imaš dobrog doktora koji te prati i da obaviš sve preglede na koje te pošalje. ja sam jučer radila GUK profil jer su sumnjali na gestacijski dijabetes, no pokazalo se da je lažna uzbuna.

pripaziš na prehranu, piješ folnu kiselinu posebno ili kao dio prenatal formule, što više šetnji i opuštanja, samo prati što ti tvoje tijelo govori. i probaj se ne brinuti previše, stres ne pomaže :(

javi nam novosti, nadam se da će biti sve u redu :)

ja sam prevalila 34 tjedna, curica je okrenuta na zadak, malo je teža od prosjeka, žučni kamen me ne muči više kao ranije, uglavnom je sve super, osim što primjećujem da nemam energije kao ranije, što je i očekivano :)

sad već jedva čekam da rodim!

NILA
23-02-14, 19:58
Drage moje, mi smo u 31 sedmici :D inace mi je ovo prva trudnoca, kakva su vasa iskustva s udarcima bebe ;) mene moj djecak stalno udara :) a pogotovo navece :)

NILA
23-02-14, 20:05
drage moje ja sam u 31 sedmici, moj djecak se mrda jako puno,navece da pricam :) kakva su vasa iskustva u vezi toga?

maky
05-10-14, 11:54
Nije mi jasno,zasto se ne broji od ovulacije vec zadnje menge?
Kod mene se vidi gestacijski mjehur,5tjedana.
Rekao doktor da se vidimo ponovo za 2tjedna,na novom uzv.Ne mogu docekati :)

ivančica
01-01-15, 09:26
bok evo ja sam jucer otkrila sam trudna...po nalazu bete bi to bilo otprilike 10-14 dana....jos je niska ali cu ponovit vađenje za par dana pa cemo vidjet kamo to vodi....